Sv. Pētera baznīcai nekavējoties nepieciešams attīstības plāns un investīcijas

1
2532

Konservatīvie uzskata, ka Rīgas Sv. Pētera baznīcas īpašnieka jautājums ir jāatrisina steidzami, jo baznīcas stāvoklis prasa tūlītējas investīcijas un konkrētu attīstības plānu. Esam gatavi atbalstīt šīs baznīcas saglabāšanu un attīstību gan nacionālajā, gan pašvaldību līmenī, norāda Jauno konservatīvo Saeimas frakcijas vadītāja vietniece Anita Muižniece.

Jaunie konservatīvie norāda, ka tradicionāli kristīgo konfesiju organizētiem dievkalpojumiem baznīcā ir jābūt vienmēr prioritizējamiem un atvērtiem pēc iespējas plašākai publiskai pieejamībai, tādā veidā popularizējot ekumenismu kā Latvijas kristīgajā sabiedrībā ļoti svarīgu garīgās sadarbības ceļu.

“Rīgas vienam no galvenajiem simboliem un pilsētas vēsturiskā ietvara stūrakmeņiem – Sv. Pētera baznīcai ir jāpaliek pilsētas īpašumā, tādā veidā dodot pilsētai pilnas tiesības un iespējas uzņemties rūpes par baznīcas atjaunošanu un tālāku attīstību,” savu nostāju skaidri pauž arī Rīgas vicemēre Linda Ozola (Jaunā konservatīvā partija), uzsverot, ka šī ir viena no ļoti būtiskām JKP Rīgas domes frakcijas prioritātēm cīņā par labāk pārvaldītu un sakārtotu Rīgas kultūrvidi, tai skaitā arī visu rīdzinieku interešu ievērošanu, neatkarīgi no to konkrētas piederības kādai vienai konfesijai.

Ņemot vērā vēsturiski politisko nespēju izšķirties par šīs baznīcas likteni, aicinām Latvijas valdošo koalīciju sadarbībā ar Rīgu un Latvijas tradicionālajām kristīgajām konfesijām pieņemt vēsturiski taisnīgu un cieņpilnu risinājumu – dot iespēju Rīgas pilsētai apliecināt jaunu restartu tās attieksmē pret Sv. Pētera baznīcu gan kā unikālu kultūrvēsturisku vērtību, gan kā sakrālu kulta celtni, kurai ir liela nozīme gan Latvijas luterāņu, gan katoļu vēsturiskajā apziņā. Turpmāka vilcināšanās ar šī statusa precizēšanu pasliktinās baznīcas stāvokli, lai gan tā prasa nekavējošus ieguldījumus.

Pēc baznīcas īpašnieku statusa noteikšanas jau nekavējoši varētu tikt uzsākts darbs pie stacionārās ugunsdzēsības sistēmas remonta, zāles grīdas pārbūves projekta izstrādes un grīdas konstrukcijas kopā ar apkures nomaiņu.

Rīgas Sv. Pētera baznīca ir pilsētas dominante un augstākā smaile, viena no vecākajām un vērtīgākajām viduslaiku monumentālās arhitektūras celtnēm Baltijas valstīs. Latvijas ģeodēziskās sistēmas vēsturiskais nulles punkts atrodas Sv. Pētera baznīcā, tieši zem tās smailes – zeta gaiļa. Pirmās dokumentārās ziņas ir no 1209. gada.

1 komentārs

  1. Diemžēl nekā jauna šai paziņojumā nav. Vēl tālajā 2010.gadā par to iestājās tā laika Pēterbaznīcas direktore M.Ozoliņa Оставьте Петра Риге!, kura daudzus gadus pilsētas vārdā pārvaldīja Pēterbaznīcu pie dažādām partiju attiecībām pašvaldībā.

    https://agnivesti.ru/news12044

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit