Ventspilnieks Bruno Jurševics: Par laimi ir arī neuzpirkti tiesneši, izmeklētāji un prokurori

0
2671
Foto: LETA

Vai Ventspilī varēja brīvi paust savus uzskatus, ja tie nesakrita ar partijas “Lembergam un Ventspilij” viedokli? Kāds liktenis piemeklēja tos cilvēkus, kuri neklusēja?

Man daži cilvēki pārmet, ka neesmu pārāk iecietīgs pret tiem, kuri šobrīd ar ” asarām acīs” stāv uz ielas un vāc parakstus, lai tiesa atbrīvo no apcietinājuma noziedznieku A.Lembergu, pret tiem, kas priekšnieka kārtā esot, liek saviem padotajiem parakstīt šo petīciju.

Šo neiecietības sērgu Ventspilī ir ievazājis, nostiprinājis un par normu padarījis tieši Lembergs. Jau kopš viņa pirmajiem valdīšanas gadiem Ventspilī tiek regulāri diskriminēti visi, kuri vairāk vai mazāk atklāti izsaka kādu kritisku viedokli par šo kungu. Diskriminācija tiek pārnesta arī uz viņu ģimenes locekļiem. Tā izpaužas ar nepieņemšanu darbā Ventspils iestādēs, atlaišanu no darba, arī draudot, ka darbu pazaudēs kāds no kritiķa vai citādāku uzskatu paudēja tuvs radinieks.

Atrašanās JKP rindās Ventspilī vispār tiek uzskatīta par augstākā mēra nodevību. Tādēļ katra JKP Ventspils nodaļas biedra atrašanos partijas rindās var uzskatīt par savā ziņā varonību.

Par saviem vārdiem es atbildu.

Tikai daži piemēri – kāds biedrs tika tā nobiedēts, ka brīdī, kad KNAB mājaslapā parādījās informācija par pirmās biedru naudas iemaksu JKP, cilvēks bez paskaidrojumiem momentāli uzrakstīja iesniegumu par izstāšanos, pārvācoties uz citu dzīvesvietu, pārtraucot jebkādus kontaktus ar pārējiem biedriem (arī atdraugojoties no Facebook draugiem), jo pretējā gadījumā dzīvesbiedram un pašai personai draudēja atlaišana no darba.

Vēl cita biedra otrai pusei draudēts ar atlaišanu no darba, ja nepiebremzēs ģimenes locekļa politiskās aktivitātes.

Uz kādu partijas nodaļas biedru tika arī šauts (krimināllieta vēl nav atrisināta).

Par pozitīva komentāra atbalstīšanu JKP, daudziem ventspilniekiem bijušas pārrunas ar savu vadību un izteikti draudi par karjeras beigu sākumu. Aiz katra no šiem piemēriem slēpjas konkrēti cilvēki, ar konkrētiem vārdiem.

Par paša piedzīvotu, varu pat nelielu grāmatu sarakstīt. Kaut vai, kad tikko nodibinājām JKP Ventspils nodaļu, publiskā domes pasākumā no šobrīd apcietinātās personas puses tikām PUBLISKI NOLĀDĒTI un tas notika piemiņas pasākumā kapos.

Kalpu avīze “Ventas Balss” sacerēja nomelnojošu un cilvēka cieņu pazemojošu melu rakstu par mūsu ģimeni, tikai tādēļ, ka atļāvāmies pie mājas pacelt JKP karogu (“reklāmas” laukuma izmaksas raksta apjomam bija lēšamas ap 7000 eiro).

Par to, kā savulaik pats “kungs” aizliedza mani pieņemt vadošā darbā kādā ražošanas uzņēmumā, pretējā gadījumā paredzot nepatīkamu dzīvi uzņēmuma vadītājam, esmu jau klāstījis.

Savādāk domājošie Ventspilī ir iebiedēti, tiek diskriminēti. Kad uz ielas pie manis piestāj paziņas, izsakot atbalstu mūsu politiskām aktivitātēm, visbiežāk sarunas biedrs bieži trauksmaini atskatās vai lūdz paiet kaut kur maliņā, lai neviens neredz.

Es nenosodu nevienu, kurš brīvi pauž savas domas, izsaka citu viedokli, parakstās par kādu iniciatīvu, bet Ventspilī šobrīd šī parakstu vākšana iesniegšanai tiesai notiek brīvprātīgi uzspiestā veidā. Priekšnieks stāv pie padoto darba vietām un aicina parakstīties… pārdevēja veikalā pie kases šaurā ejā, uzmācoši un kauninot tos, kuri neparaksta. Nomāc šādas metodes!!!

Tādēļ iespējams par neiecietības trūkumu manā virzienā ir arī daļa taisnības. Liela daļa ventspilnieku klusē, jo nav ērti paust savu viedokli. Es to savukārt daru, kad redzu, ka publiski izskan TIKAI VIENS VIEDOKLIS. Tā bija, kad domes sponsorētais laikraksts vienbalsīgi tiražēja, ka visi Covid-19 piesardzības pasākumu ievērotāji ir aunu bars. Rakstu šo šobrīd, kad tiek pasniegts, ka “visi ventspilnieki” paraksta prasību izlaist no cietuma kukuļa izspiedēju, šantāžistu, noziedznieku, jo redz, puķes bez viņa neizplauks, ja viņš atpūtīsies citā vietā, ne Puzē.

Ir noziegums, ir sods un ir arī labi darbi. Par laimi ir arī neuzpirkti tiesneši, izmeklētāji un prokurori, kas dod cerību, ka pēc nozieguma sekos neizbēgams sods.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit