Bordāns: Efektīvākai cīņai ar pandēmiju nepieciešams mainīt Operatīvās vadības grupas sastāvu un uzdevumus

0
2198
Jānis Bordāns. Foto: flickr.com/photos/valstskanceleja

Rīga, 2.marts, LETA. Racionālākai lēmumu pieņemšanai par Covid-19 pandēmijas apkarošanu, ir nepieciešams mainīt Operatīvās vadības grupas (OVG) sastāvu, uzdevumus un, iespējams, arī grupas vadību, šodien valdības sēdē atzina tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP).

Valdības sēdē vairāki ministri jau izteikušies par OVG darbu.

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) skaidroja, ka daudzās pasaules valstīs tiek lemts, kā sabalansēt cīņu ar pandēmiju, neiznīcinot ekonomiku.

Pabriks norādīja, ka cilvēces izdzīvošanas māksla ir saistīta ar tās spēju pielāgoties. “Dinozauri izmira, jo nespēja pielāgoties,” salīdzināja ministrs.

Lai valdība nepārvērstos par semināru un tā spētu racionālāk pieņemt lēmumus, ministriem ir svarīgi, lai valdības sēdēs OVG pārstāvis ziņo par to, “kas ir lemts un kāds ir piedāvājums”, ņemot vērā ekonomiskos, veselības, izglītības un citu jomu aspektus.

Pabriks gribētu redzēt OVG piedāvātus risinājumus par to, cik izmaksātu dažādi Covid-19 ierobežojumi un cik tie ir efektīvi.

“OVG un ekspertiem ir jādod maksimāls uzdevums nākt klājā ar risinājumiem, kā cīnoties ar pandēmiju nenogalināt ekonomiku. Tagad iznāk, ka visi vienkārši apmainās ar informāciju, lai gan valdība tādā formātā nevar ilgstoši strādāt,” uzsvēra Pabriks.

Bordāns piekrita aizsardzības ministra teiktajam, jo arī viņam tagad šķiet, ka kopīgi secinājumi OVG nav pieņemti, bet notikusi vienkārša “tērzēšana.”

“Es gribētu saņemt informāciju, kas tiek runāts OVG grupās, un kas jāievēro manā atbildības jomā,” piebilda Bordāns.

Ja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) arī saskata riskus, tad Bordāns rosinātu mainīt OVG sastāvu, uzdevumus un, iespējams, arī OVGD vadību. “Tas nav mēģinājums kādam uzbrukt, taču nav vairs laiks lielām pieklājībām,” uzsvēra Bordāns.

Jau ziņots, ka Ministru kabineta un Krīzes vadības padomes kopsēdē šodien pārrunā aktuālo epidemioloģisko situāciju. Covid-19 izplatības ierobežošanai valstī no 9.novembra līdz 6.aprīlim izsludināta ārkārtējā situācija un noteikta virkne ierobežojumu.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit