Saeima skata likumprojektu par fiziskās personas atbrīvošanu no parādsaistībām

0
1931
www.pexels.com

Likumprojekts paredz iespēju fiziskām personām, kurām ir zemi ienākumi un neliels parādsaistību apmērs, noteiktā kārtībā atbrīvoties no tādām parādsaistībām, kas radušās no patērētāja kreditēšanas līguma Patērētāju tiesību aizsardzības likuma izpratnē.

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) iepriekš 2020.gadā skaidroja, ka patlaban Maksātnespējas likumā ietvertais fiziskās personas maksātnespējas process ir salīdzinoši dārgs un nav piemērojams personām ar parādsaistību apjomu līdz 5000 eiro. Tādējādi personām ar zemiem ienākumiem nav iespēju tiesiski risināt savas maksātspējas problēmas. Tādēļ jaunajā likumā paredzētā fiziskās personas atbrīvošana no parādsaistībām ir ievērojami citādāka, nekā Maksātnespējas likumā ietvertā maksātnespējas procesa norise.

Politiķis arī norādīja, ka paredzētais jaunais mehānisms vērsts uz atbalsta sniegšanu tikai Latvijā dzīvojošajām personām, kurām pirms pieteikuma iesniegšanas jaunajā likumā noteiktajā laika periodā bijis noteikts trūcīgas vai maznodrošinātas personas statuss. Likumprojekts paredz, ka parādsaistību dzēšanas procesa izmaksas tiek segtas no privātpersonu līdzekļiem un šim procesam nebūs negatīvas ietekmes uz valsts budžetu.

Jaunais regulējums būs piemērojams konkrētam un likumā noteiktam fizisko personu lokam, sākot ar parādsaistībām divu minimālo mēnešalgu apmērā līdz 5000 eiro, ko drīkstēs veidot tikai noteikta veida parādsaistības. Atbrīvošanu no parādsaistībām varēs izmantot tikai vienu reizi, savukārt fiziskās personas maksātnespējas procesu – pēc desmit gadiem.

Likumprojektu vēl būs jāskata arī trešajā lasījumā.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit