Saeimas Mandātu un ētikas komisija atbalsta ierosinājumu par valsts un pašvaldības līdzekļu izlietojuma atklātumu

0
2812
Rīgas domes deputāts Jānis Ozols Foto: Delfi.lv

Šodien, 24.februārī Saeimas Mandātu un ētikas komisija atbalstīja Rīgas domes Jauno konservatīvo frakcijas priekšsēdētāja Jāņa Ozola priekšlikumus par valsts un pašvaldības līdzekļu izlietojuma atklātumu, kas guvuši atbalstu tiešsaistes parakstu vākšanas vietnē ManaBalss.

Iniciatīvas mērķis ir uzlabot valsts pārvaldi, paaugstināt sabiedrības uzticību tai un palielināt nodokļos samaksāto līdzekļu izlietošanas efektivitāti, ceļot sabiedrības labklājību kopumā.Rīgas domes Jauno konservatīvo frakcijas priekšsēdētājs Jānis Ozols atgādina: “Demokrātiskas valsts pārvaldes funkcionēšanas neatņemama pazīme ir tās pārskatāmība, tādēļ demokrātiskā valstī sabiedrībai ir jābūt iespējām sekot līdzi tam, kā tiek izlietoti publiskie līdzekļi, lai pārliecinātos, ka tie netiek izmantoti negodprātīgi. Īstenojot iniciatīvu, nedrīkstēs noslepenot informāciju, kas saistīta ar pašvaldību, valsts un to kapitālsabiedrību un nodibinājumu līdzekļu izlietojumu. Atklātas konkursu uzvarētāju tāmes ļaus citiem komersantiem nākamajos konkursos piedāvāt vēl labākas cenas, tā godīgā konkurencē taupot līdzekļus arī nākamajos budžeta iepirkumos.”

Saeimas Mandātu un ētikas komisijas locekle, 13.Saeimas deputāte Linda Medne: “Caurspīdīga, uz vienlīdzīgiem noteikumiem balstīta iepirkumu politika un atklātas tāmes ir neatņemama godīgas politikas sastāvdaļa. Valsts un pašvaldību budžeta izlietojums nedrīkst būt noslepenots, katram iedzīvotājam un katram uzņēmējam ir jābūt iespējai iepazīties ar tāmju saturu un finansējuma izlietojuma pozīcijām. Atklātība ir galvenās zāles pret korupciju. Tur, kur viss ir redzams, zagšana nav iespējama. Sabiedrība vēlas atklātību, un par to liecina iniciatīvas atbalsts portālā Mana Balss.”

Lai nodrošinātu informācijas pieejamību publisko līdzekļu izlietojumam un  līdz ar to paaugstinātu sabiedrības uzticību valsts pārvaldei, platformā “manabalss.lv” savākti vairāk nekā 10 000 iedzīvotāju paraksti.

Saeimas Mandātu un ētikas komisijas priekšlikums ir iniciatīvu virzīt tālākai izskatīšanai Saeimas Juridiskajā komisijā un par to vēl jālemj Saeimai.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit