Konservatīvie koalīcijā virza jauno ostu pārvaldības modeli

0
1910
Ventspils osta Foto:www.jooinn.com

Rīga, 22.febr., LETA. Satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP) šodien koalīcijas partiju sadarbības sanāksmē prezentēja jauno ostu pārvaldības modeli, šodien pēc sanāksmes žurnālistiem pavēstīja tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP).

Par ostu pārvaldības reformu Linkaits runā jau labu laiku, taču koalīcijā par to līdz šim nav izdevies vienoties. Viens no klupšanas akmeņiem sarunās ir bijis Liepājas ostas statuss.

Bordāna skatījumā, jaunais modelis esot “kaut kas ļoti sen gaidīts Latvijas ekonomikā”, kas koordinēšot ostu attīstību, “lai tās būtu kā vienots valsts komplekss” un konkurētu ar citām Baltijas valstu ostām, nevis savstarpēji Latvijas iekšienē.

Bordāns skaidroja, ka Linkaita prezentētā jaunā modeļa mērķis ir ieviest ostu pārvaldībā ostu kapitālsabiedrību struktūru un principus atbilstoši starptautiski saprotamam un konkurētspējīgam modelim, nodrošināt atklātas valdes un padomes locekļu atlases procedūras, iegūt profesionālu un nepolitisku valdi un padomi, kas veicinātu lielo ostu labāku sadarbību un efektīvāku saimniekošanu.

Jaunais modelis paredzot saglabāt valsts un pašvaldības sadarbību un pašvaldības iesaisti.

“Esam ļoti tuvu, lai koalīcija vienotos par atlikušajām detaļām. Ceru, ka partijas, kas šodien palūdza atlikt jautājuma iekļaušanu valdības šīs nedēļas darba kārtībā, sapratīs, ka šis solis ir varbūt viens no visilgāk gaidītajiem soļiem mūsu ekonomikā,” izteicās Bordāns.

Par satiksmes ministra piedāvāto jauno ostu pārvaldības modeli spriedīs koalīcijas attīstības komitejā, šodien pēc koalīcijas sanāksmes pavēstīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV). Kā skaidroja premjers, šodien valdību veidojošo partiju sanāksmē par šo jautājumu bija neliela diskusija un koalīcija vienojusies par vēl viena diskusiju apļa noturēšanu jeb šī jautājuma skatīšanu attīstības komitejā, kur ministrs izklāstīšot savu galīgo redzējumu. Šajā formātā paredzēts meklēt visu koalīcijas partiju kopīgo redzēmjumu, skaidroja Kariņš.

Tad, kad politiskais atbalsts no visām partijām būs, tad tiks sākts šo jautājumu skatīt valdībā saistībā ar nepieciešamajiem likuma grozījumiem, norādīja premjers. Valdības vadītājs vērtēja, ka satiksmes ministrs esot pie šī jautājuma krietni strādājis, bet koalīcija vēl nav līdz galam vienojusies, jo bija “viens otrs jautājums”, kas ir jāapspriež.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit