Saeima atbalsta 500 eiro pabalsta izmaksu ģimenēm par katru bērnu jau martā

2
6324
www.pexels.com

Šodien, 18. februārī, Saeima atbalstīja konservatīvo iniciatīvu, kas paredz to, ka katram Latvijas bērnam tiks izmaksāts īpašs atbalsts 500 eiro apmērā. Tiesības saņemt atbalstu ir personām, kurām piešķirts bērna kopšanas pabalsts līdz viena gada vecumam, ģimenes valsts pabalsts, piemaksa pie ģimenes valsts pabalsta par bērnu ar invaliditāti vai  maternitātes pabalsts par dzemdību atvaļinājuma laiku, ja bērns piedzimis laika  līdz ārkārtējās situācijas laika beigām. Plānots, ka šis pabalsts bērnu vecākiem tiks izmaksāts šā gada marta mēnesī. 

“Izmantojot šo atbalstu bērnu vecāki varētu iegādāties ne tikai pārtiku, bet nopirkt bērniem apģērbu, kā arī uzlabot tehnisko infrastruktūru mājās, piemēram, lai atvieglotu attālināto mācīšanos. Neviena valsts vai pašvaldību iestāde nekad nesakārtos mājsaimniecības lietas tik labi, kā to varētu izdarīt pati mājsaimniecība, ja tai būtu atbilstoši naudas līdzekļi,” uzsver ekonomists Krišjānis Feldmans.

Krišjānis Feldmans: “Esmu gandarīts, ka konservatīvajiem spēkiem izdevās panākt šī lēmuma pieņemšanu, lai gan vēl pagājušajā nedēļā sastapāmies ar lielu pretestību. Nav noslēpums, ka esošie COVID19 apkarošanas ierobežojumi negatīvi ietekmē mūsu valsts ekonomiku. Šī naudas injekcija ģimeņu atbalstam, pat ja netiks iztērēta uzreiz, ļaus straujāk atgūties ekonomikai krīzei mazinoties, kā arī atgriezīsies valsts budžetā dažādu nodokļu ieņēmumu veidā. Mūsu nākamie uzdevumi ir strādāt pie tā, lai novērstu negodīgo konkurenci attiecībā pret mazajiem vietējiem tirgotājiem, kuri pašlaik ir nolikti ievērojami sliktākā pozīcijā pretstatā lielajām ārvalstu tirdzniecības ķēdēm. Tāpat aktīvi valdībā aizstāvēsim ideju par 250 eiro vienreizēju pabalstu senioriem un personām ar invaliditāti, jo šī sabiedrības grupa šajā krīzē ir īpaši apdraudēta.”

Pabalsts ģimenēm ar bērniem būs pieejams arī aizbildņiem, audžuģimenēm un personām, kuras saskaņā ar Valsts sociālo pabalstu likumu saņem atlīdzību par adoptējamā bērna aprūpi, ja konkrētai personai ir piešķirts ģimenes valsts pabalsts, piemaksa pie ģimenes valsts pabalsta par bērnu ar invaliditāti, bērnu kopšanas pabalsts vai maternitātes pabalsts.

Sākotnēji pret šo priekšlikumu iebilda finanšu ministrs Jānis Reirs (JV), kurš vēlāk rosināja piešķirt mērķētu ikmēneša atbalstu par katru bērnu līdz Covid-19 ierobežojumu beigām grūtībām visvairāk pakļautajām ģimenēm un iedzīvotāju grupām.

2 KOMENTĀRI

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit