Izdodas panākt prioritāru pedagogu vakcinācijas uzsākšanu

0
1858
Jānis Bordāns Foto: www.flickr.com/valstskanceleja/

Jaunajiem konservatīvajiem ir izdevies valdībā panākt to, ka tiks uzsākta prioritāra pedagogu vakcinācija. Klātiene strādājošo pedagogu vakcinācija notiks reizē ar senioriem no 60 gadu vecuma. Jaunās konservatīvās partijas ministri iepriekš bija pauduši skaidru apņemšanos solidarizēties ar pedagogiem un vakcinēties tikai pēc tam, kad tiks uzsākta pedagogu vakcinācija.

Kā norāda Jauno konservatīvo valdes priekšsēdētājs Jānis Bordāns: “Mums ir gandarījums, ka veselības ministrs un valdība mūs ir sadzirdējusi un arī Latvijā pedagogi būs starp prioritārajām grupām, līdzīgi kā tas ir mūsu kaimiņvalstīs – Lietuvā un Igaunijā.”
Pirmsskolas izglītības pedagogiem nav izvēles strādāt attālināti, viņi ir spiesti iet un riskēt ar savu veselību un dzīvību, pavadot ilgāku laiku slēgtās telpās. Šie pedagogi dara ļoti nozīmīgu darbu, atvieglojot ikdienu ļoti daudzām profesijām – ārstiem, medmāsām, policistiem, veikalu pārdevējiem un citiem, kuri arī ir spiesti strādāt klātienē un nevar paši uzņemties savu bērnu pieskatīšanu darba laikā.

Pedagoģijas un psiholoģijas eksperti Latvijā un pasaulē ir norādījuši, ka ilgstošas attālinātās apmācības mazo klašu bērniem atstāj ļoti negatīvu iespaidu uz šo bērnu psihi un tādejādi tiek pasliktināts šo bērnu vispārējais veselības stāvoklis.

Ne mazāk svarīgs aspekts ir ekonomiskais aspekts, jo bērnudārzu un skolu slēgšana atstāj neproporcionālu negatīvo ietekmi uz valsts ekonomiku, katru dienu Latvijas valstij un Latvijas cilvēkiem, radot miljoniem eiro vērtus zaudējumus.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit