Neatkarīgā izglītības biedrība sāk kampaņu pedagogu vakcinācijas iedrošināšanai

0
1492
www.pexels.com

Rīga, 15.febr., LETA. Neatkarīgā izglītības biedrība sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) sākusi kampaņu “#pedagogivakcinējas”, lai skaidrotu dažādus mītus par vakcināciju, kā arī sniegtu ekspertu atbildes uz pedagogu jautājumiem par šo procesu, aģentūru LETA informēja biedrības pārstāve Marta Mackeviča.

Kampaņā nevalstiskā organizācija dalīsies ar to cilvēku pieredzes stāstiem, kuri ir vakcinējušies, kā arī sniegs iespēju iepazīties ar dažādiem nozares pārstāvju viedokļiem, kuri lēmuši par labu vakcinācijai.

Tāpat kampaņas laikā skolotāji, skolu direktori un izglītības nozares pārstāvji, kā arī ārsti, uzņēmēji, sportisti un citu nozaru pārstāvji tiks aicināti dalīties savā pieredzē un pārdomās par vakcināciju.

Neatkarīgās izglītības biedrības valdes priekšsēdētāja Zane Ozola atzīmēja, ka vairums skolotāju gribu atpakaļ uz skolu, pietrūkst bērnu. Viņa uzsvēra, ka ātrākais ceļš uz atgriešanos skolās klātienē ir vakcinācija. Biedrība to apzināmies un tāpēc vēlas rīkoties proaktīvi, pirms vakcīnas sasniegušas Latviju nepieciešamajā daudzumā.

“Nevēlamies kūtri gaidīt, kad nezināmā nākotnē atnāks mūsu kārta, un darīsim visu, lai vakcinācijas process skolās būtu raits un veiksmīgs. Esmu pārliecināta, ka, savstarpēji sadarbojoties, varam sasniegt savu mērķi – operatīvi vakcinēt pēc iespējas lielāku pedagogu daļu, lai varam atgriezties darbā klātienē. Tas ir ārkārtīgi svarīgi bērnu dēļ. Protams, arī pieaugušajiem ir būtisks darbs klātienē, kur iespējama socializēšanās un dzīva pedagoģija,” skaidroja Ozola.

Viņa piebilda, ka, redzot valdības neizlēmīgo rīcību, cilvēkiem ir bažas par visu vakcinācijas procesu, tāpēc vēlas uzmundrināt pedagogus, sniegt nepieciešamo informāciju, skaidrot situāciju un atbalstīt.

“Svarīgi ir saprast, ka, atjaunojoties darbam skolās, atdzīvosies visa ekonomika. Cilvēku emocionālā un finansiālā labsajūta ir valsts labklājības atslēga, šobrīd pamati ir ļodzīgi, tie jāatjauno,” stāstīja Ozola.

Pedagogi aicināti iesūtīt savus jautājumus par vakcināciju, rakstot uz “jautanib@gmail.com” vai 28692352 (izmantojot saziņas lietotni “WhatsApp”). Biedrība apkopos jautājumus un, sadarbībā ar Vakcinācijas biroju, organizēs ekspertu atbildes uz šiem jautājumiem, kā arī rīkos tiešsaistes sarunas un diskusijas ar ekspertiem, kurās būs iespēja piedalīties ikvienam interesentam.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit