Jurašs: Lēmumu par sava kandidāta virzīšanu ST tiesneša amatam pieņemsim trešdien

0
1120
www.satv.tiesa.gov.lv

Rīga, 9.febr., LETA. Jaunā konservatīvā partija (JKP) lēmumu par to, vai virzīt savu kandidātu Satversmes tiesas (ST) tiesneša amatam, plāno pieņemt trešdien, 10.februārī.

Saeimas Jauno konservatīvo frakcijas vadītājs Juris Jurašs aģentūrai LETA atzina, ka jautājums par to, vai arī JKP izvirzīs savu kandidātu ST tiesneša amatam, “vēl nav slēgts”, plānojot galīgo lēmumu par to pieņemt rīt frakcijas sēdē.

Jurašs arī piebilda, ka frakcija vēl nav vērtējusi partiju apvienību “Jaunā vienotība” (JV) un “Attīstībai/Par!” (AP) izvirzīto kandidāti Latvijas Universitātes (LU) Juridiskās fakultātes dekāni Anitu Rodiņu. Jurašam personīgi gan šķiet, kad Rodiņa ir cienījama kandidāte, taču frakcija par to vēl nav diskutējusi.

“Rīt mēs lemtu par to, vai virzām, vai nevirzām savu kandidātu. Bet par iespējamu atbalstu kādam citam lemtu vēlāk – kad jautājumu izdebatēsim frakcijā un uzklausīsim kandidātus,” sacīja Jurašs, piebilstot, ka JKP savas balsis būs gatava atdot par visprofesionālāko un piemērotāko amata pretendentu.

Politiķis gan atgādināja, ka jau iepriekš JKP vēlējās, lai koalīcija vienotos par vienu kandidātu, vienoti arī paužot tam atbalstu, tādējādi nedalot koalīcijas balsis.

“Bet, kā mēs redzam, tā īsti nevedas koalīcijai ar šo kandidātu vienotu izvirzīšanu un atbalsta paušanu. Tā īsti ar mums par šo kandidātu neviens no partneriem nav padziļināti diskutējis un aicinājis līdzparakstīt šīs kandidātes izvirzīšanu,” atklāja deputāts.

Kā ziņots, AP un JV parlamenta frakcijas Satversmes tiesas (ST) tiesneša amatam virzīs Rodiņas kandidatūru.

Iepriekš JV un AP virzīja katra savu kandidāti ST tiesneša amatam, taču nevienam no kopumā pieciem amata pretendentiem neizdevās iegūt balsu vairākumu parlamentā. Šī iemesla dēļ tika izsludināta atkārtota kandidātu pieteikšana minētajam amatam.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit