Saeima konceptuāli atbalsta kadastra vērtību iesaldēšanu līdz 2026. gada sākumam

0
2561

Saeima šodien pirmajā lasījumā konceptuāli atbalstīja Jura Juraša un vēl četru Jauno konservatīvo Saeimas deputātu priekšlikumu, kas paredz turpināt pašlaik spēkā esošās kadastrālās vērtības piemērošanu vismaz līdz 2025. gada 31. decembrim.

Saeimas Jauno konservatīvo frakcijas vadītājs Juris Jurašs: “Latvijā nekustamā īpašuma nodokļa apmērs ir saistīts ar attiecīgā īpašuma kadastrālo vērtību. Situācijā, kamēr Saeimas un valdības vairākums nav vienojies par visaptverošu nekustamā īpašuma nodokļa sistēmas pārskatīšanu, kas nodrošinātu Latvijas iedzīvotājiem un uzņēmējiem taisnīgu un panesamu nodokļu, kā arī citu maksājumu, kas saistīti ar nekustamo īpašumu, slogu, kadastrālo vērtību pieaugums nav pieļaujams.”

Lai nodrošinātu kadastrālo vērtību nozīmes mazināšanu nekustamā īpašuma nodokļa aprēķinā un panāktu nekustamā īpašuma nodokļa sistēmas pārskatīšanu, likumprojekts paredz uzdevumu Ministru kabinetam līdz šā gada 31. jūlijam iesniegt Saeimā likumprojektus, kas nepieciešami mājokļa atbrīvošanai no nekustamā īpašuma nodokļa, kas nosaka nekustamā īpašuma nodokļa apmēru piespiedu dalītajam īpašumam, kā arī komercplatībām un lauksaimniecības zemei. Ministru kabinetam uzdots iesniegt nepieciešamos likumprojektus, kas nodrošina ar kadastrālo vērtību saistīto valsts nodevu apmēra pārvērtēšanu.

Šis Jauno konservatīvo ierosinājums novērsīs papildus spriedzi sabiedrībā, ko varētu izraisīt kadastrālo vērtību un attiecīgi nodokļu pieaugums nestabilas ekonomiskās situācijas apstākļos. Sagatavojot likumprojektu, notikušas diskusijas ar Finanšu ministriju un Tieslietu ministriju.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit