Pēc Navaļnija apcietināšanas Eiropai izšķiroši jārīkojas sankciju ieviešanā pret Krieviju

0
1379

Pēc pēdējo dienu notikumiem Krievijā, kad par politisko darbību uz vairākiem gadiem tika apcietināts Krievijas opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs, Eiropas Savienībai (ES) jāsāk izšķiroši rīkoties sankciju ieviešanā pret Krieviju, uzskata Jauno konservatīvo valde.

Jauno konservatīvo valdes priekšsēdētājs Jānis Bordāns: “Pēdējo dienu notikumi Krievijā man atsauc atmiņā PSRS okupācijas laika disidenta Gunāra Astras tiesāšanu un apcietināšanu. Astra pēdējā vārda teica: “Es ticu, ka šis laiks izgaisīs kā ļauns murgs. Tas dod man spēku šeit stāvēt un elpot”. Krievijā vērojama arvien augoša sabiedrības aktivitāte un interese par valstī notiekošo. Tomēr tas, vai situācija Krievijā mainīsies atkarīgs no krievu tautas. Protams, ja Krievija attīstītos kā demokrātiska valsts, ieguvēja būtu ne tikai pati Krievija, bet arī tās kaimiņvalstis.”

Lai panāktu Krievijas koruptīvā un represīvā režīma nomaiņu, Eiropai vienoti jāsāk rīkoties, jo vārdu un publisko nosodījumu laiks ir pagājis. Tikai izšķiroši rīkojoties Eiropa var panākt to, ka vara Krievijā atgriežas tās cilvēku rokās un to zaudē neliela saujiņa režīmam pietuvināto oligarhu un augsta ranga ierēdņu.  

Jaunie konservatīvie jau iepriekš ir norādījuši, ka nepieciešams ieviest vienoto ES līmeņa Magņitska sarakstu, kurā tiktu iekļauti galvenie šī režīma stabilitātes nodrošinātāji – oligarhi un specdienestu augstākā līmeņa vadītāji.

Tāpat nekavējoties jāveic praktiski soļi Krievijas gāzes tranzīta projekta “Nord Stream 2” pilnīgai iesaldēšanai un turpmākai Eiropas atbrīvošanai no Krievijas gāzes atkarības. Arī Latvijai nevilcinoties ir jāmeklē veidi, kā mazināt atkarību no Krievijas gāzes, dažādojot gāzes piegādes avotus.  

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit