Joprojām neesam pārliecināti, ka darīts viss iespējamais COVID19 ierobežošanai pansionātos un sociālās aprūpes centros

0
1800
13. Saeimas deputāts Juris Jurašs Foto: LETA

Šodien notika Labklājības ministres Ramonas Petravičas un Jauno konservatīvo Saeimas frakcijas tikšanās, kuras laikā ministre sniedza savu skaidrojumu par padarīto un turpmākajiem darbiem COVID19 ierobežošanai pansionātos un sociālās aprūpes namos. Lai arī ministre sniedza diezgan garu skaidrojumu par aktivitātēm, kuras iecerēts darīt sērgas ierobežošanai, Jauno konservatīvo (JK) frakcijai neradās iespaids, ka pasākumi ir veikti pietiekami ātri  un tiek rūpīgi kontrolēta epidemioloģisko vadlīniju ievērošana, norāda Jauno konservatīvo frakcijas vadītājs Juris Jurašs. Tāpēc JK frakcija gaidīs ātro Valsts kontroles novērtējumu, lai lemtu, vai ir pamats labklājības ministres Ramonas Petravičas demisijai.

“Šīs tikšanās laikā mēs dzirdējām, ka tikai pagājušajā nedēļā Labklājības ministrija ir uzsākusi regulāru darbinieku testēšanu, atklājot vairākus saslimstības gadījumus, lai gan situācija ar COVID19 izplatību Latvijā sāka pasliktināties jau septembrī un testēšanu uzsākt varēja jau tad. Tāpat mūs izbrīnīja ministres atbilde, ka, lai pansionāti dezinfekcijas līdzekļus izmantotu taupīgāk, to iegādei tiek piešķirts finansējums vien 50% apmērā. Mēs neuzskatām, ka šī ir īsta reize un vieta, lai taupītu uz mūsu sabiedrības neaizsargātāko cilvēku rēķinam.”

“Arī līdzekļi oksimetru iegādei valdībā tika pieprasīti tikai pagājušajā nedēļā. Turklāt tos pieprasīja frakcijas deputāts Gatis Eglītis, nevis labklājības ministre, kura tiešā veidā ir par to atbildīga,” uzsvēra Jurašs.

“Mēs piekrītam, ka ir nepieciešams runāt par papildus finansējuma nodrošināšanu sociālās aprūpes namu darbiniekiem, īpaši COVID19 krīzes apstākļos. Nelielais atalgojums spiež sociālos darbiniekus meklēt dažādus veidus, lai piepelnītos un līdz ar to  pakļautu ievērojami lielākam inficēšanās riskam gan sevi, gan aprūpes centru klientus. Diemžēl par šo problēmu tiek runāts tikai tagad, jo līdz šim valdībā nesaklausījām ierosinājumus šo problēmu risināšanai,” norāda JK frakcijas vadītājs.

J.Jurašs: “Mēs redzam, ka publiski tiek nogrūsta vaina uz aprūpes centru vadību, bet tajā pašā laikā no Labklājības ministrijas puses netiek nodrošināts ne finansējums, ne skaidri rīcības algoritmi noteiktās situācijās. Svarīgi, lai ministres publiskotais plāns būtu ne tikai teorētisks, bet jau vistuvākajā laikā tiktu ieviests dzīvē.”

Sarunas laikā Jauno konservatīvo deputāti uzdeva ministrijai jautājumus par to, kāpēc notiek kavēšanās ar bāriņtiesu reformu, un šeit tika saņemta atbilde, ka informatīvas ziņojums par bāriņtiesu reformu ir saskaņots, lai gan Tieslietu ministrija to neapstiprina.

Patiesi pozitīvā ziņa, kas tika saklausīta tikšanās laikā, bija tā, ka R.Petraviča nopietni apsvērs iespēju jau tuvākajā laikā atstāt Saeimas deputātes amatu, lai visus spēkus veltītu COVID19 krīzes apkarošanai ministres pozīcijā.

 

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit