Ministre Šuplinska: 5.-6.klašu skolēniem mācības varētu atsākties 11.janvārī, bet attālināti

0
2247
Izglītības un zinātnes ministre dr.philol. Ilga Šupinska Foto: LETA, Zane Bitere

Rīga, 6.janv., LETA. 5.-6.klašu skolēniem mācības varētu atsākties 11.janvārī, bet attālināti, trešdien preses konferencē paziņoja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).

1.-4.klašu skolēniem ziemas brīvlaiku valdība plāno pagarināt līdz 25.janvārim. Februāra sākumā 1.klasēm paredzētais vienu nedēļu garais brīvlaiks nebūs, lai nevajadzētu pagarināt mācību gadu. Savukārt 2.-4.klašu skolēniem mācību gadu plāno pagarināt vasarā, skaidroja ministre. Viņa arī piebilda, ka speciālo izglītības iestāžu skolēni kopš 4.janvāra mācās klātienē.

Valdībā šīs izmaiņas mācību procesā plānots apstiprināt ceturtdien, 7.janvārī.

Kā vēstīts, preses konferencē otrdien Šuplinska norādīja, ka, Covid-19 izplatības dēļ atkārtoti pagarinot skolēnu ziemas brīvlaiku jaunāko klašu skolēniem, vienlaikus tiks pagarināts arī mācību gads vasarā.

Viņa pauda, ka, neskatoties uz to, ka saslimstības radītāji vecuma grupā līdz 14 gadiem “stāv uz vietas”, izglītības nozarē “sadarbībā un līdzatbildībā” tiks pagarināti līdz šim esošie ierobežojumi.

“Līdz 25.janvārim paliksim to pašu ierobežojumu varā – attālinātās mācības 7.-12.klašu skolēniem, profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem un speciālo izglītības iestāžu skolēniem. 1.-4.klasei būs ilgāks brīvlaiks, bet tas rezultēsies arī ar mācību gada pagarinājumu,” atklāja politiķe.

Valdība bija plānojusi, ka jaunāko klašu skolēni pēc ziemas brīvlaika skolā lietos sejas aizsargmaskas, taču pret to kategoriski iebilda vecāki, kuru viedokli respektēja arī Saeima un aicināja valdību atkārtoti izvērtēt lēmumu likt arī sākumskolu audzēkņiem janvārī skolās lietot sejas aizsargmaskas. Valdība par to atkārtoti vēl nav lēmusi.


*Preses konferencei sekot līdzi bija iespējams tiešraidē sociālo mediju vietnē facebook. Zemāk pilns preses konferences ieraksts, kurā piedalās Ilga Šuplinska un Veselības ministrijas galvenais infektologs Uga Dumpis. Ilgas Šuplinskas prezentācija (20 lpp) skatāma zemāk

Ilgas Šuplinskas prezentācija (20 lpp). Lai pāršķirtu dokumenta lapaspusi klikšķini uz bultiņu kreisajā labajā stūrīti

20200106-Preses-konferences-prezentacija-Ilga-Suplinska

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit