Sāks darboties Daudznozaru specializētā prokuratūra

0
4368
Ģenerālprokurors Juris Stukāns un tieslietu ministrs Jānis Bordāns 2020.gada 27.augustā Foto: LETA, Zane Bitere

Rīga, 2.janv., LETA. Noslēdzoties prokuratūrai reorganizācijai, no šī gada sāks darboties Daudznozaru specializētā prokuratūra, savukārt pārējās jaunās struktūrvienības funkcijas sāks darboties tuvākajā laikā.

Šogad noslēgsies astoņu prokuratūru reorganizācija, tā vietā izveidojot četras prokuratūras.

Nolūkā nodrošināt racionālu valsts budžeta līdzekļu izmantošanu, kā arī radīt vienmērīgāku prokuroru darba slodzes sadalījumu, veikta prokuroru darba prioritāšu izvērtēšana.

Prokuratūrā konstatēta nepieciešamība optimizēt atsevišķu rajona līmeņa prokuratūras struktūrvienību darbu, vienlaikus nosakot prokuroru specializāciju arī par noziedzīgiem nodarījumiem, kas izdarīti valsts institūciju dienestā, tostarp, kas saistīti ar korupciju.

Ar 2021.gada sākumu būs noteikts, ka Rīgas Austrumu prokuratūra ir likvidētās Rīgas pilsētas Centra rajona prokuratūras un Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas prokuratūras tiesību un saistību pārņēmēja.

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas prokuratūras un Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona prokuratūras vietā tiks izveidota Rīgas Ziemeļu prokuratūra.

Rīgas rajona prokuratūras un Jūrmalas pilsētas prokuratūras apvienošanas rezultātā tiks izveidota Pierīgas prokuratūra, savukārt Rīgas Autotransporta prokuratūras, Narkotiku nelikumīgas aprites noziegumu izmeklēšanas prokuratūras un Specializētās vairāku nozaru prokuratūras vietā ar nākamā gada 1.janvāri sāks darboties Daudznozaru specializētā prokuratūra.

Tāpat no gada sākuma darbu sāks pavisam jauna struktūrvienība, proti, specializētā Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūra.

Tāpat no šī gada nosaukumu mainīs līdzšinējā Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūra, kas turpmāk tiks dēvēta par Nodokļu un muitas lietu prokuratūru.

Vēl pirms šīs reorganizācijas, ir veikta vēl citu prokuratūru apvienošana. Tā, pērn 1.oktobrī darbu sāka Rīgas pilsētas Pārdaugavas prokuratūra, apvienojot Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas prokuratūru un Rīgas pilsētas Kurzemes rajona prokuratūru.

Tāpat Ģenerālprokuratūrā pērn 1.novembrī likvidēta Prokuroru personāla un profesionālās izaugsmes nodaļa.

Jau ziņots, ka ģenerālprokurors Juris Stukāns pagājušā gada vasarā stājoties amatā paziņoja, ka viņa vadībā prokuratūru sagaidīs lielas reformas.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit