Jaunie konservatīvie atbalsta ģimenes vērtību aizsardzību

1
4559
Tieslietu ministrs Jānis Bordāns Foto: LETA

Šā gada 27. decembrī Latvijas reliģiskie līderi – 13 Latvijas reliģisko konfesiju vadītāji nāca klajā ar aicinājumu stiprināt un aizsargāt ģimenes, vēršoties gan pie prezidenta, gan Saeimas, gan pie Ministru prezidenta biedra, tieslietu ministra Jāņa Bordāna. Reliģisko līderu kopīgais aicinājums ir reakcija uz 12. novembra Satversmes tiesas (ST) spriedumu.

Atbildot aicinājumam Ministru prezidenta biedrs, tieslietu ministrs un Jaunās konservatīvās partijas valdes priekšsēdētājs Jānis Bordāns pauž: “Sabiedrībai ir nepieciešams jūsu viedoklis un jūsu stāja. To es izjūtu ne kā ministrs, bet kā cilvēks, kuram ir trīs bērni, divi mazbērni un kurš cer uz vēl daudziem, vēlot viņiem labāko dzīves vidi. Es savu iespēju robežās parūpēšos, lai jūsu pozīcijai būtu atbalsts arī politikā.”

Reliģisko līderu aicinājums ticis izskatīts arī Jauno konservatīvo partijas valdē, kur vienbalsīgi lemts paust publisku atbalstu baznīcu vadītāju aicinājumam, jo tas saskan ar partijas vērtībām, kuras caurstrāvo mērķis veidot Latviju par drošu vietu kuplām ģimenēm, kas dzīvotu labklājībā un pārliecībā par tālāku valsts izaugsmi.

Attiecībā uz ST spriedumu Jaunās konservatīvās partijas valdes priekšsēdētājs Jānis Bordāns saka: “Kā tieslietu ministrs nodrošināšu, lai ST spriedums tiktu pareizi īstenots dzīvē. Sprieduma motivācijas daļā uzsvērts, ka primāri ir jāizvērtē bērna labākās intereses, pieņemot jebkādu lēmumu saistībā ar ģimeni. Mums ir plāns, kā to varam garantēt, vienlaikus stiprinot ģimenes, kā arī nodrošinot civiltiesību pieejamību tiem nedaudzajiem cilvēkiem, kuru dzīvesstils ir atšķirīgs.”

Partijas valdē tika nolemts aicināt pievienoties šādam politikas kursam arī pārējās vadošās partijas Latvijā. ST lēmums ir nepieciešamais pamudinājums, lai likumdevējs spertu izšķirošus soļus ģimeņu stiprināšanā, kas būtu arī saskaņā ar Satversmes preambulu. Jānis Bordāns: “Politiķiem patīk runāt par stiprām ģimenēm un atbalstu. Tagad varam visi kopā to apliecināt ar darbiem. Ir jāpieņem ģimeni un bērnus sargājoši likumu uzlabojumi, kā arī jāpalielina finansiāla motivācija kuplu ģimeņu veicināšanai.”

Jaunās konservatīvās partijas valdes priekšsēdētāja vietnieks, ekonomists Krišjānis Feldmans: “Ar koalīcijas partneru atbalstu esam pieņēmuši virkni likumu, kas atbalsta ģimenes un bērnus grūtībās, kā arī palīdz nodrošināt stabilāku finansiālu nākotni ģimenēm kopumā. Šobrīd uzņemtais kurss paredz, ka no 2022. gada 1. janvāra ģimenes valsts pabalsta apmērs būs atkarīgs no apgādībā esošo bērnu skaita un pieaugs vairākas reizes, salīdzinot ar esošo. Tāpat jaunajām ģimenēm tagad ir vieglāk tikt pie sava mājokļa. Arī turpmāk plānojam radīt un atbalstīt tādas politiskās iniciatīvas, lai ģimenes ar bērniem justu, ka konservatīvo politiķu solījumi ir īstenojušies darbos.”

1 komentārs

  1. “Jāizvērtē berna labākās intereses”,neviens mani nespēs pārliecināt, ka bērna “labākās intereses” ir dzivot un augt netradicionālā pārī! It īpaši, ja iet vēl tālāk un”netradicionāliem” ļaut adoptēt bērnu! Lai pasarg Dievs!

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit