Deputāts Riekstiņš: “Par hokeja čempionāta rīkošanu premjeram Kariņam jāpauž skaidra nostāja – Latvija nerīkos hokeja čempionātu kopā ar diktatoru!”

0
2906
Sandis Riekstiņš
Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārais sekretārs, Saeimas deputāts Sandis Riekstiņš Foto: Saeima

Sandis Riekstiņš uzskata, ka hokeja čempionāts ar Baltkrieviju kopā nav jārīko. “Šis ir vērtību jautājums. Kā var iedomāties rīkot hokeja čempionātu, ja mēs Baltkrievijas diktatoru, Baltkrievijas hokeja federācijas vadītāju un citas atbildīgās personas esam iekļāvuši melnajā sarakstā?” Viņš pauž, ka, vērtējot šī brīža situāciju Baltkrievijā un to, kā tiek risināta esošā situācija, tik nozīmīga sporta notikuma rīkošana kopā ar Baltkrieviju nedrīkst tikt pieļauta.  “Šī ir kārtējā reize, kad tiek aktualizēts jautājums, vai sportu var saistīt ar politiku? “Var un vajag,” uzsver Riekstiņš, sakot, ka tie nav savstarpēji nodalāmi jautājumi.

Ņemot vērā, ka arī Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) ir paudusi nostāju, sakot, ka Latvijai rīkot čempionātu kopā ar Baltkrieviju nevajag, Riekstiņš stingri uzskata, ka arī premjerministram šobrīd vajadzētu atgādināt Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) vadītājam Renē Fāzelam par federācijas misiju un lomu pasaulē. Līdztekus hokeja attīstības veicināšanai tā aizstāv arī tādas vērtības kā diskriminācijas izskaušanu un godīgu pārvaldību. “Mēs zinām, kura ir tā valsts, kas šobrīd nosaka toni Baltkrievijā, un to, ka Baltkrievijas varasiestādes turpina apspiest un pazemot savu tautu, kas iestājusies pret prezidenta vēlēšanu rezultātu viltošanu un sacēlusies pret pastāvošo režīmu,” atklāti saka Riekstiņš. Viņaprāt, pamatoti šobrīd ir vaicāt, kādēļ pretēji SOK noteiktajām sankcijām IIHF Fāzela personā tik ļoti aizstāv čempionāta rīkošanu Latvijai kopā ar Baltkrieviju? “Es skaidri zinu, ka Latvija būs gatava hokeja čempionātam! Mums ir tam nepieciešamā infrastruktūra. Esam pierādījuši, ka varam noorganizēt augsta līmeņa starptautiskas sacensības arī COVID-19 apstākļos. Laika nav daudz un jārīkojas tagad!” pauž deputāts. Viņš redz, ka premjerministram šobrīd jāpauž skaidra nostāja par Latvijas pozīciju – rīkot čempionātu pašiem, darīt to kopā ar kādu citu valsti vai vispār citā valstī, tomēr redzējumam ir jābūt un tam ir jābūt tagad. Latvijas hokeja izlase ir daļa no valsts un tai pašai nav tiesību lemt par, piemēram, spēļu aizvadīšanu Baltkrievijā, ja pasaules čempionāta organizēšana tiktu uz to pārcelta.

“Kad Latvija cīnījās par neatkarības atgūšanu, tad mums bija svarīgi saņemt atbalstu no citām valstīm, un to arī saņēmām. Tagad ir mūsu kārta paust savu atbalstu Baltkrievu tautai ne tikai politiski, bet arī sportā,” norāda deputāts.

S. Riekstiņš uzsvēra: “Kariņam jāpauž skaidra nostāja, nevis jāsūta zemgalda vēstules. Vai mēs vieni, vai kopā ar citu valsti, vai vispār citā valstī. Latvijas hokeja izlase ir valsts sastāvdaļa un nevar darīt, kā paši grib, te es domāju spēlēšanu Baltkrievijā, ja visu atdod Baltkrieviem.”

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit