Akciju opciju regulējums virzās uz galīgo lasījumu Saeimā

0
2603
13. Saeimas deputāts Reinis Znotiņš Foto: LETA

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija šodien, 9. decembrī, atbalstīja grozījumus Saeimas trešajam, pēdējam lasījumam, kas paredz sakārtot akciju opciju piešķiršanu darbiniekiem Latvijā.

Akciju opcijas sniedz iespēju darbiniekiem iegūt uzņēmuma kapitāldaļas par nomināla cenu vai bez maksas pēc noteiktā laika perioda neatkarīgi no uzņēmuma kapitāla daļu tā brīža patiesās vērtības. Akciju opciju piešķiršana ir bonusu izmaksāšanas sistēma, kas ļauj uzņēmumiem piesaistīt sev svarīgus darbiniekus uz vairākiem gadiem.

“Mēs gribam mainīt veidu, kā skatāmies uz uzņēmējdarbību. Gribam īstenot tādu pieredzi, kas jau ir citur pasaulē, kur kapitāls tiek izdalīts darbiniekiem, lai veicinātu viņu ieinteresētību un piesaistītu augsti kvalificētus speciālistus uzņēmumiem ar augstu attīstības potenciālu,” uzsver regulējuma iniciators, 13. Saeimas deputāts Reinis Znotiņš.

Akciju opcijas veicinās jaunuzņēmumu uzplaukšanu un sniegs labumu Latvijas ekonomikai. Veiksmīgi jaunuzņēmumi ātri kļūs par preču un pakalpojumu milžiem, kas spēs piesaistīt investorus ieguldīt miljoniem eiro kapitālu – naudu, kas nonāks lielākoties darba algās.

Šis atalgojuma instruments ir svarīgs rīks vienlīdzības uzlabošanai mūsu ekonomikā. Akciju opciju būtība ir iespēja īpašniekiem dalīties ar uzņēmuma kapitāla daļām ar plašāku vadības komandu, ko Latvijā līdz šim reti kurš finansiāli bagāts uzņēmējs ir darījis. Jaunuzņēmumu ekosistēmā ir iespējams arī saredzēt tendenci, kur veiksminieki arī tālāk daļu no iegūtā kapitāla iegulda jaunuzņēmumos, dibinot nākamo uzņēmumu vai arī kā eņģeļu investori.

R. Znotiņš: “Gribu pateikt īpašu paldies visiem, kas iesaistījās ar savu brīvprātīgo darbu – Latvijas Startup asociācijai, Riska kapitāla asociācijai, Cobalt advokātu birojam, Andrim Kariņam Bērziņam un arī citiem startup entuziastiem, kuri ielika daudz sava laika šī likumprojekta tapšanā.”

Papildus informācija par likumprojektu ŠEIT un ŠEIT.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit