Bordāns aicina koalīcijas partnerus rast finansējumu obligātiem labošanas kursiem varmākām

0
2412
Tieslietu ministrs Jānis Bordāns Foto: www.flickr/valstskanceleja/

Šodien Saeimas Juridiskā komisija skatīs Tieslietu ministrijas izstrādātos grozījumus Civilprocesa likumā, kas paredz noteikt, ka varmākām ir jāaiziet obligātie kursi gadījumos, kad tiesā tiek prasīta pagaidu aizsardzība no vardarbības. Līdz šim projekta virzība tika apturēta, jo netika piešķirti finanšu līdzekļi to īstenošanai, pastāstīja Tieslietu ministrijas (TM) komunikācijas un tehniskā nodrošinājuma nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste Lana Mauliņa.

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns: “Šobrīd varmāku sociālās rehabilitācijas kursu iziešana notiek uz brīvprātības principa. Obligāto kursu iziešana varmākam var mainīt viņa attieksmi un uzvedību un mūsu pienākums ir darīt visu iespējamo, lai sniegtu iespēju mainīties, gan arī palīdzētu mainīties, un, galvenokārt, aizsargātu personas un bērnus, kuri cietuši no vardarbības. Paldies plašsaziņas līdzekļiem par problēmas aktualizēšanu, parādot esošo situāciju un iespējas, kurās valsts pārvaldei būtu jādara viss iespējamais, lai novērstu esošās problēmas. Aicinu koalīcijas partnerus aktīvi meklēt finanšu līdzekļus, lai varētu uzsākt projekta īstenošanu.”

Tieslietu ministrija norāda, ka vidēji gadā tiesas pieņem 960 lēmumus par pagaidu aizsardzības pret vardarbību līdzekļu noteikšanu. Projekts paredz, ka vismaz trešdaļā šādu gadījumu, īpaši, ja ģimenē ir bērni, būtu jānosaka pienākums apmeklēt sociālās rehabilitācijas kursus vardarbīgas uzvedības mazināšanai. Nepieciešamie izdevumi Labklājības ministrijai, lai vismaz uzsāktu, obligāto kursu nodrošināšanu varmākām 2021. gadā ir aptuveni 130 000 euro, bet turpmākajos gados 150 000 euro.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit