Bordāns rosina veidot pastāvīgu sadarbības formātu starp iekšlietu un tieslietu ministriem, ģenerālprokuroru un AT priekšsēdētāju

0
1675
Jānis Bordāns. Foto: Evija Trifanova/ LETA

Rīga, 3.dec., LETA. Noziedzības mazināšanai ir nepieciešams pastāvīgs sadarbības formāts starp tieslietu un iekšlietu ministriem, ģenerālprokuroru un Augstākās tiesas (AT) priekšsēdētāju, kā arī citām par noziedzības novēršanu tieši atbildīgām amatpersonām, šodien Noziedzības novēršanas padomes sēdē sacīja tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP).

Kā aģentūru LETA informēja tieslietu ministra preses sekretārs Andris Vitenburgs, šāds sadarbības formāts, pēc Bordāna domām, varētu nodrošināt prioritāro ar noziedzības mazināšanu saistīto jautājumu pārraudzību arī padomes sēžu starplaikos.

Bordāns uzsvēra, ka tādējādi tiktu veicināta padomei noteikto jauno funkciju – sekmēt izpildvaras un tiesu varas sadarbību tiesiskuma stiprināšanai – izpilde.

Vitenburgs informēja, ka sēdes laikā tika apspriesti iesniegtie priekšlikumi padomes rīcības plānam, ņemot vērā tās sastāva un funkciju paplašināšanos. Noziedzības novēršanas padomes stratēģiskajā rīcības plānā tiks noteikti prioritārie rīcības virzieni ar konkrētiem uzdevumiem un sasniedzamajiem rezultātiem.

Tieslietu ministrs uzskata, ka “šodien notikusī viedokļu apmaiņa un izteiktie priekšlikumi ir labs pamats rīcības plāna projekta saskaņošanai un tā apstiprināšanai jau nākamajā padomes sēdē”.

Padomes sēdē arī tika lemts no Noziedzīgi iegūtu līdzekļu konfiskācijas fonda piešķirt līdzekļus finanšu un ekonomisko noziegumu apkarošanas pasākumiem. Atbilstoši padomes lēmumam Konfiskācijas fonda līdzekļi 947 780 eiro apmērā tiks piešķirti prokuratūrai un Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam, Valsts ieņēmumu dienestam (VID) un Valsts tiesu ekspertīžu birojam, kā arī Finanšu izlūkošanas dienestam, Valsts policijai (VP) un Valsts robežsardzei.

Finanšu līdzekļi tika pieprasīti iestāžu kapacitātes stiprināšanai un specializētu apmācību nodrošināšanai finanšu un ekonomisko noziegumu apkarošanas jomā.

Noziedzības novēršanas padomes darbības mērķis ir tiesiskuma stiprināšana, valsts institūciju darbības koordinēšana korupcijas un organizētās noziedzības apkarošanā un sadarbības nodrošināšana starp izpildvaru un tiesu varu. Padomes sastāvā ir iekļauts Valsts prezidenta deleģēts pārstāvis, ārlietu un aizsardzības ministri, Valsts drošības dienesta priekšnieks, VID ģenerāldirektors, VP priekšnieks un Satversmes aizsardzības biroja direktors.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit