Liegs pašvaldību vadītājiem ieņemt amatus biedrībās, kas saņem publisko finansējumu

0
2891
Foto: LETA / Edijs Pālens

Šodien Saeima pirmajā lasījumā atbalstīja likumprojektu Grozījums likumā “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā”. Turpmāk likums paredzēs to, ka pašvaldības domes priekšsēdētājam un viņa vietniekam ir aizliegts saņemt atalgojumu par amatu, ko viņš ieņem biedrībā, nodibinājumā vai sociālajā uzņēmumā, kurš pašvaldības domes sasaukuma laikā ir saņēmis attiecīgo publiskās personas institūciju mantu vai finanšu līdzekļus.

Jauno konservatīvo valdes loceklis, ekonomists Krišjānis Feldmans: “Esam dzirdējuši par skandaloziem gadījumiem, kad kāds pašvaldības priekšsēdētājs vai viņa vietnieks ir ieņēmis dāsni atalgotu amatu biedrībā vai nodibinājumā, kas pati saņēmusi nodokļu maksātāju finansējumu. Šis likumprojekts šādu iespēju novērsīs.”

Raidījums “De Facto” iepriekš bija aprēķinājis, ka Ventspils domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs par Magņitska sarakstā iekļauto biedrību vadīšanu kopumā nopelnījis vismaz 4,7 miljonus eiro. Kopš 2000.gada pieejamās Lemberga amatpersonas deklarācijas liecina, ka no trim šobrīd sankcionētajām biedrībām – Biznesa attīstības asociācijas, Ventspils attīstības aģentūras un Latvijas tranzīta biznesa asociācijas Lembergs bija saņēmis kopumā 4,76 miljonus eiro.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit