Atbalsta konservatīvo rosinājumu par algu iesaldēšanu ministriem un parlamentārajiem sekretāriem

0
2244

Jaunie konservatīvie kopā ar citiem koalīcijas deputātiem iesnieguši likumprojektu, kas šodien nodots izskatīšanai Saeimas Budžeta komisijai, ar mērķi veikt grozījumus Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā, kas paredz nākamajam gadam iesaldēt algas ministriem un parlamentārajiem sekretāriem.

Kā norāda Jauno konservatīvo frakcijas vadītāja vietnieks Krišjānis Feldmans: “Man ir liels prieks, ka vairākas koalīcijas partijas ir atbalstījušas Jauno konservatīvo iniciatīvu par ministru un parlamentāro sekretāru atalgojuma iesaldēšanu 2021.gadā. Daudzus Latvijas iedzīvotājus, īpaši tos, kuri strādā privātajā sektorā ir ietekmējusi COVID-19 izraisītā krīze, tiem ir sarukuši ienākumi, vai vispār zaudēts darbs. Lai arī šis solis nedos lielu ietaupījumu valsts budžetā, es to vērtēju kā simbolisku solidaritātes soli šajos grūtajos laikos. Atgādināšu, ka Saeimas deputāti savu atalgojumu iesaldēja jau pagājušā gadā 2018.gada rādītāju līmenī un tas saglabāsies nemainīgs visu šo Saeimas pilnvaru termiņu. Tāpat esam apņēmušies atbalstīt Valsts kontroles lūgumu iesaldēt algas Valsts kontroles padomes locekļiem.”

“Lai arī šie ierobežojumi paredz algu iesaldēšanu augstām valsts amatpersonām, Jaunie konservatīvie uzskata, ka šajos laikos mēs nevaram atkārtot “savilkto jostu” politiku, kas tika piekopta iepriekšējās krīzes laikā. Tāpēc Jaunie konservatīvie jaunajā budžeta projektā atbalstīs rekordlielo atalgojuma pieaugumu veselības aprūpes darbiniekiem un arī skolotājiem, kuriem minimālā darba algas likme no nākamā mācību gada pieaugs līdz 830 eiro mēnesī”, uzsver K.Feldmans.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit