Konservatīvi noskaņotās koalīcijas partijas iesniedz Saeimā likumprojektu par valdības locekļu un parlamentāro sekretāru algu iesaldēšanu

0
905
Foto: Saeima

Rīga, 30.nov., LETA. Jaunās konservatīvās partijas (JKP), Nacionālās apvienības un partijas “KPV LV” Saeimas frakciju deputāti izskatīšanai parlamentā ir iesnieguši grozījumus Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā, rosinot līdz nākamā gada beigām iesaldēt valdības locekļu un ministriju parlamentāro sekretāru algas.

Grozījumi paredz, ka no 2021.gada 1.janvāra līdz 2021.gada 31.decembrim Ministru prezidenta, ministru un parlamentāro sekretāru mēnešalga tiks iesaldēta šī gada līmenī, to rēķinot, par pamatu ņemot Centrālās statistikas pārvaldes oficiālajā statistikas paziņojumā publicēti valstī strādājošo 2018.gada mēneša vidējās darba samaksas apmēru (1004 eiro).

Politiķi skaidroja, ka Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likums nosaka valsts augstāko amatpersonu atalgojumu, kura apmēru veido likumā noteiktais koeficients un bāzes mēnešalgas apmērs, kas tiek pārskatīts katru gadu, ņemot vērā vidējo algu tautsaimniecībā un inflāciju.

Saskaņā ar Valsts kancelejas publicēto informāciju bāzes mēnešalga vispārējā sektorā nākamajam gadam ir noteikta 1025,29 eiro apmērā, kas palielina valsts augstāko amatpersonu atalgojumu, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, kad tā bija 1004 eiro. Šīs koeficienta izmaiņas paredz algas pieaugumu visām likumā minētajām amatpersonām.

Likumprojekts paredz noteikt, ka Ministru prezidenta, ministru un parlamentāro sekretāru atalgojums 2021.gadā tiek saglabāts tādā pašā apmērā, kāds tas bija 2020.gadā un to neietekmē bāzes mēnešalgas pieaugums.

Deputāti skaidroja, ka Covid-19 izplatība ir ekonomiski negatīvi ietekmējusi plašu sabiedrības daļu, tāpēc valsts augstākajām amatpersonām ir jāizrāda solidaritāte šajos neskaidrajos apstākļos.

Deputātu aplēses liecina, ka likumprojektam ir neliela pozitīva ietekme uz valsts budžetu.

Saeimas deputātu algas jau iepriekš ir tikušas iesaldētas līdz šī sasaukuma beigām.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit