Bordāns atzīst trūkumus Covid-19 krīzes vadībā, bet redz iespējamus uzlabojumus

0
1332
Foto: Valsts kanceleja
Foto: Valsts kanceleja

Rīga, 30.nov., LETA. Valdībai lemjot par plašāku Covid-19 ierobežojumu pieņemšanu, jābalstās ekspertu priekšlikumos, lai gan patlaban ir vērojami trūkumi krīzes vadības realizēšanā, aģentūrai LETA teica tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP).

Ja nav izveidots cits krīzes vadības mehānisms, tad valdības sēde ir īstā vieta, lai diskutētu un lemtu par ierobežojumiem, sacīja ministrs, vienlaikus uzsverot, ka Latvijā būtu jāuzlabo minētais mehānisms.

“Esmu minējis iepriekš, ka pieņemt lēmumus tikai politiskajā līmenī varbūt nav tā labāka forma, jo tā raisa atsevišķas iebildes ministriem,” norādīja politiķis.

Viņš uzsvēra, ka ļoti labi saprot, ka papildu ierobežojumiem ir jābūt, taču, viņaprāt, to pieņemšanai ir jābalstās ekspertu lēmumos. Viņš domā, ka Latvijā jāatrod labākās ekspertu grupas, kas var nākt klajā ar saviem priekšlikumiem krīzes pārvarēšanai.

“Esmu pārliecināts, ka Latvijā ir ekspertu grupas, kuras pieslēdzot, varam pieņemt kompetentu lēmumu,” uzsvēra ministrs.

Lūgts precizēt, vai sabiedrībā redzamākie eksperti – Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs un Veselības ministrijas (VM) galvenais infektologs, profesors Uga Dumpis nav tie labākie, Bordāns atbildēja, ka šie cilvēki ir ļoti kompetenti savas jomas speciālisti, taču viņš atkārtoja, ka kopumā krīzes vadības process ministriem ir nedaudz nepārredzams.

“Es gluži neesmu drošs, ka lēmumu pieņemšana tikai politiskā līmenī, nenodalot ekspertu līmeni no politiskā, ir labākais krīzes risinājums šādos ārkārtējos apstākļos. Domāju, ka pastāv atvērti jautājumi par labāku darba organizāciju,” uzsvēra Bordāns.

Ko tieši nepieciešams manīt krīzes vadībā, Bordāns patlaban neminēja, jo vispirms vēlas to izdiskutēt ar pārējiem koalīcijas partneriem. Savukārt pēc tam valdība var nākt klajā ar kopīgiem paziņojumiem, viņš teica.

Kā vēstīts, Covid-19 izplatības dēļ valstī kopš 6.novembra izsludināta ārkārtējā situācija, kuras dēļ ir noteikta virkne ierobežojumu, tai skaitā arī attiecībā uz publiskiem pasākumiem un pulcēšanos. Ārkārtējā situācija patlaban ir spēkā līdz 6.decembrim.

Svētdienas vakarā tiešraides uzrunā sabiedrībai Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) sacīja, ka rosinās valdības kolēģus pagarināt Covid-19 dēļ noteikto ārkārtējo situāciju, kā arī ieviest stingrākus ierobežojumus, lai efektīvāk cīnītos pret Covid-19 izplatību.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit