IZM valdībā iesniegs informatīvo ziņojumu par izdevumu pieaugumu skolās un to kompensēšanu

0
1144
www.flickr.com/valstskanceleja/

Rīga, 28.okt., LETA. Šī gada novembrī Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) plāno valdībā iesniegt informatīvo ziņojumu par izdevumu pieaugumu skolās un to iespējamo kompensēšanu, trešdien preses konferencē norādīja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).

Viņa stāstīja, ka IZM ir apkopoti anketēšanas dati no 680 skolām, kurām ministrija prasīja informāciju par septembra izdevumu apkopojumu. Iegūtos datus plānots salīdzināt ar pērnā gada septembra izdevumiem, un plānots veidot informatīvo ziņojumu par kompensācijām attālinātā mācību procesa organizēšanā.

Ministrijā skatīs, kurās pozīcijās izdevumu apjoms šogad ir pārsniegts, salīdzinot ar aizvadīto gadu, un vērtēs, vai tas saistīts ar tiešajām mācību izmaksām vai netiešajām. Tāpat IZM mēģināšot noteikt kompensāciju apjomu, un vērtēs, cik pedagogi attālinātā mācību procesa organizēšanā iegulda savus līdzekļus, teica ministre.

Politiķe arī akcentēja, ka attālinātais mācību process nenozīmē, ka tas obligāti jāorganizē no mājām, piemēram, pedagogs var atrasties skolā, savā aprīkotajā kabinetā, un no tā vadīt tiešsaistes nodarbību.

  • Silvija Reinberga, LETA

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit