Jaunie konservatīvie sveic Lietuvas konservatīvos ar pārliecinošu uzvaru Seima vēlēšanās

0
1467
Jaunās konservatīvās partijas Padomes sēde 2020.gada 22.februārī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā

Latvijas vadošā konservatīvā partija — jaunie konservatīvie — ir nosūtījuši apsveikumu Lietuvas konservatīvajiem (Tēvzemes savienība — Lietuvas kristīgie demokrāti), kuri ir pārliecinoši uzvarējuši šomēnes notikušajās Lietuvas parlamenta — Seima — vēlēšanās. Lietuvas konservatīvo parlamentāriešu skaits ir palielinājies no 36 deputātiem 2016. gada vēlēšanās līdz 50 deputātiem šogad. Lietuvas konservatīvos vada pazīstamā Lietuvas atmodas līdera Vītauta Landsberģa mazdēls Gabrieļus Landsberģis un konservatīvo premjera amata kandidāte ir bijusī Lietuvas finanšu ministre Ingrida Šimonīte.

Iepriekšējos gadus Lietuvā valdīja dažādu veidu kreiso spēku koalīcijas sadarbībā ar Lietuvas Zemnieku un zaļo savienību, kura tikko notikušajās vēlēšanās cieta smagu sakāvi. Ja iepriekš, 2016. gada vēlēšanās, Lietuvas Zemnieku un zaļo savienība uzvarēja ar 49 vietām parlamentā, šogad viņu rezultāts ir krities līdz 32 vietām, turklāt viņu līderis premjers Ramūns Karbauskis zaudēja cīņu vienmandāta vēlēšanu apgabalā.

Jauno konservatīvo valdes priekšsēdētājs Jānis Bordāns: “Lietuva ir ciešākā Latvijas kaimiņvalsts un lielākais ekonomiskās sadarbības partneris. Esmu gandarīts, ka varēsim turpināt jau tā veiksmīgo sadarbību ar mūsu kaimiņvalsti vēl jo ciešāk. Jaunos konservatīvos ar Lietuvas konservatīvajiem vieno stingrs eiroatlantiskais kurss drošības jautājumos, līdzīga izpratne par uzņēmējdarbības attīstības nepieciešamību, kā arī mūsdienīga ģimeņu atbalsta politika.” 

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit