Noslēdzoties viedierīču iepirkumam, skolas šogad saņems 6261 jaunu portatīvo datoru

0
2430
Reinis Znotiņš Foto: Ieva Ābele, Saeima

Plānots, ka līdz šā gada beigām Latvijas vispārējās izglītības iestādes saņems vairāk nekā 6000 datoru, kas ļaus uzlabot skolu tehnoloģisko nodrošinājumu, mazinot Covid-19 krīzes radīto negatīvo seku ietekmi uz izglītības nozari, pauda ministrijā.

IZM parlamentārais sekretārs Reinis Znotiņš (JKP) uzsver, ka IZM ir gandarīti, ka ministrijas iniciatīva ir nonākusi finiša taisnē, un pauda cerību, ka datoru piegāde notiks raiti, un skolēni un skolotāji vēl šogad tiks pie ļoti gaidītajām un kvalitatīvām mācībām nepieciešamajām viedierīcēm.

Paredzēts, ka kopumā datorus saņems 425 skolas, kuras tos varēs izmantot gan ikdienas mācību procesa modernizēšanai, gan attālināto mācību procesa nodrošināšanai. Datori tiks piešķirti pašvaldību dibinātajām vispārējās izglītības un speciālās izglītības iestādēm, ņemot vērā skolēnu skaitu 7.-12.klašu grupā uz 2020.gada 1.septembri.

Lai nodrošinātu vienmērīgu un skolēnu skaitam atbilstošu portatīvo datoru skaita sadalījumu, skolas ir sagrupētas 20 grupās pēc skolēnu skaita.

Ar valdības 15.septembra rīkojumu IZM 2020.gadā šim mērķim tika piešķirti 3,97 miljoni eiro. Ņemot vērā piešķirto līdzekļu apmēru, cenu aptaujā par izdevīgāko atzīts uzņēmuma “Baltijas informācijas tehnoloģijas” piedāvājums – viena datora cena ir 634 eiro (ar PVN), atklāja ministrijā. To piegādes termiņš ir šā gada beigas.

Šā gada septembrī sākās pilnveidotā mācību satura īstenošana pamatizglītības un vidējās izglītības posmā. IZM ieskatā, lai sasniegtu valsts izglītības standartos noteiktos mērķus, izglītības iestādēm jābūt nodrošinātām ar nepieciešamajiem resursiem mūsdienīgam mācību procesam, tostarp informācijas un komunikāciju tehnoloģiju aprīkojumu.

Tāpat ministrijā akcentēja, ka Covid-19 pandēmijas rosinātās attālinātās mācības apliecināja, ka mūsdienīgas izglītības sistēma veidošanai ir nepieciešamas investīcijas, kuru nodrošināšanai jābūt vienai no valsts galvenajām prioritātēm.

Vēl IZM norādīja, ka gatavojoties plānotajai kompetenču pieejā balstītā vispārējās izglītības satura pakāpeniskai ieviešanai, ministrija jau no 2016.gada īsteno Eiropas Savienības fondu projektu “Uzlabot vispārējās izglītības iestāžu mācību vidi”. Projektā daudzās skolās notiek vērienīgi atbalsta pasākumi, tajā skaitā, arī informācijas un komunikāciju tehnoloģiju risinājumu ieviešana un aprīkojuma iegāde.

Plānots, ka līdz 2023.gada beigām caur šo projektu pilnībā būs modernizētas 100 līdz 115 pašvaldību vispārējās izglītības iestādes.

Kā ziņots, augustā valdība atbalstīja 3,97 miljonu eiro piešķiršanu IZM tehnoloģiskā nodrošinājuma uzlabošanai vispārējās izglītības iestādēs.

Septembra sākumā ministre aģentūrai LETA sacīja, ka portatīvie datori, kurus plānots iegādāties par valsts budžeta līdzekļiem, skolas varētu sasniegt oktobra beigās vai novembra sākumā.

Šuplinska toreiz skaidroja, ka finansējums ir piešķirts, tomēr ņemot vērā dokumentu aprites kārtību, laika termiņus un valstī noteikto iepirkumu procedūru kārtību – viedierīces skolas varētu sasniegt oktobra beigās vai novembra sākumā.

Pēc IZM iepriekš paustā, skolas viedierīces varēs izmantot gan ikdienas mācību procesa modernizēšanai, gan attālināto mācību procesa nodrošināšanai, primāri tās piešķirot skolēniem no daudzbērnu un sociāli mazaizsargātām ģimenēm.

  • Silvija Reinberga, LETA

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit