Feldmans: Dažs labs koalīcijas partneris uzvedas kā bērnudārzā

0
2208
Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētājs, deputāts Krišjānis Feldmans Foto: Saeima

Rīga, 14.maijs, LETA. Dažs labs koalīcijas partneris uzvedas kā bērnudārzā, komentējot situāciju valdību veidojošo partiju starpā, aģentūrai LETA sacīja Jaunās konservatīvās partijas (JKP) valdes loceklis Krišjānis Feldmans.

Politiķis pauda, ka, viņaprāt, lielākā daļa koalīcijas partneru patlaban ir orientēta uz darbu valsts labā, tostarp, lai mazinātu Covid-19 krīzes ietekmi uz ekonomiku.

“Ir mums daži labi partneri, kuriem ir fokuss mazāks uz darīšanu, bet vairāk uz runāšanu. Bet katram pieeja ir citāda. Ir nelielas bērnudārza iezīmes, taču JKP cenšas būt tāds kā vienojošais elements, mudinot vienoties darbam un mazāk nodarboties ar bērnišķīgiem izgājieniem,” skaidroja politiķis.

Feldmans skaidroja, ka publiskajā telpā ir redzamas “bērnudārza iezīmes, kad kāds ministrs, kurš piedalās lēmumu pieņemšanā, ir pēkšņi ar kaut ko neapmierināts”.

“Tā ir tāda spēle uz sabiedriskajām attiecībām, neliels populisms. To jau nevar pārmest, jo katram jau pieeja ir citāda,” vērtēja Saeimas deputāts.

Jautāts par saasinātajām attiecībām starp JKP un partiju “KPV LV”, Feldmans atbildēja, ka ar “KPV LV” politiskajam spēkam neesot nekādu īpašu attiecību.

“Kā viena no lielākajām frakcijām esam orientēti uz darba darīšanu, tostarp uz valdības deklarācijā paredzētā izpildi. Mūs dažreiz mulsina, ka kādi konkrēti deputāti pēkšņi iestājas pret lietām, ko viņi paši iepriekš parakstījuši. Tas reizēm ir kā bērnudārzs,” atkārtoti salīdzināja Feldmans, par piemēru minot nesaskaņas, kas skar jautājumu par Ekonomisko lietu tiesas izveidi.

“Es saprastu, ja pret to iestātos Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), kas vienmēr balso pret. Bet kāpēc pret to iestājas “KPV LV”? Vienīgais secinājums, ka varbūt ir kādas intereses, kas man līdz galam nav saprotamas. Es neesmu tik labi informēts, kādas ir intereses un kāpēc jāstiepj gumija. Katram jau gribas izcelties uz citu darītāju rēķina,” pauda politiķis.

Feldmans uzsvēra, ka JKP iet uz priekšu, valdības deklarāciju uztverot kā darāmo darbu sarakstu, kurā ietverti arī JKP priekšvēlēšanu programmas solījumi, kas jāizpilda.

Deputāta ieskatā JKP un nacionālās apvienības “Visu Latvijai”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK parakstītais saprašanās memorands ir labs piemērs tam, kā JKP sevi parāda kā vienojošais spēks.

“To daudzi negaidīja un bija pārsteigti. Mēs kā lielākais spēks uzņemamies atbildību par kopējo lietu un virzām koalīciju pareizajā virzienā ar savu līderību. Gribētos, lai visi vairāk strādātu un mazāk runātu,” teica politiķis.

Feldmans norādīja, ka JKP nav spriedusi par iespējamu cīņu par ministru krēsliem, jo, saskaņā ar deputāta vārdiem, svarīgākais ir veikt darbu, līdz ar to ministru portfeļu skaits nav svarīgākais.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit