Jaunie konservatīvie atbalsta Rīgas aktīvo senioru alianses priekšlikumu par nodokļu mazināšanu senioriem

0
1934
Krišjānis Feldmans
13.Saeimas deputāts Foto: Ieva Ābele, Saeima

Jaunie konservatīvie atbalsta Rīgas aktīvo senioru alianses (RASA) pozīciju, ka vecuma pensijas nebūtu apliekamas ar iedzīvotāju ienākuma nodokli. Taisnīgs problēmas risinājums būtu straujš neapliekamā minimuma palielināšanu pensijām. Jaunie konservatīvie uzskata, ka krīzes apstākļos ne tikai jāpalielina neapliekamais minimums pensijām līdz 500 eiro mēnesī, bet arī jāpalielina minimālās pensijas līdz 200 eiro mēnesī.

Jauno konservatīvo valdes loceklis Krišjānis Feldmans: “Minimālās pensijas un neapliekamā minimuma palielināšana bija Jauno konservatīvo ekonomiskā plāna “3×500” sastāvdaļa. Šī gada budžetā kopīgiem spēkiem mums izdevās celt neapliekamo minimumu pensionāriem no 270 eiro līdz 300 eiro, tomēr mēs uzskatām, ka šim slieksnim būtu jāaug straujāk un būtu jāsasniedz 500 eiro mēnesī! Tāpat nedaudz tika celts arī minimālās pensijas līmenis, kas manā izpratnē notika nepietiekamā apmērā.”

“Pašlaik Latvijā tiek meklēti dažādi veidi, kā palielināt naudas plūsmu ekonomikā un atbalstīt trūcīgākos sabiedrības slāņus. Atbalstu šai plāna “3×500” sastāvdaļai tieši vai netieši ir paudušas ne tikai senioru organizācijas, bet arī ekonomikas eksperti, piemēram, ekonomists Arnis Sauka.”

“Nelielo pensiju atbrīvošana no nodokļiem palielinās Latvijas iedzīvotāju pirktspēju un ļauj Latvijas ekonomikai daudz straujāk atgūties no krīzes, kuru radījusi COVID-19 apkarošana un stingrais karantīnas režīms”, stāsta K. Feldmans, piebilstot, ka tieši seniori lielāko daļu no naudas līdzekļiem tērē iekšējā tirgū un caur senioru pirktajām precēm un pakalpojumiem nauda visātrāk atgriezīsies normālajā ekonomiskajā apritē.

Jau ziņots, ka Jaunie konservatīvie ir izstrādājuši īso 10 punktu plānu kā Latvijai visstraujāk atgūties no ekonomiskās krīzes. Ar šo plānu ikviens var iepazīties šeit: https://www.delfi.lv/news/versijas/gatis-eglitis-10-punktu-plans-ka-parziemot-covid-19-triecienu-ekonomikai.d?id=52063181

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit