Bordāns piedāvā ārkārtējās situācijas laikā slēgt azartspēļu zāles

0
1962

Pirms Ministru kabineta sēdes 19. martā sasauktajā sadarbības sanāksmē tieslietu ministrs Jānis Bordāns aicināja ārkārtējās situācijas laikā aizvērt azartspēļu organizēšanas vietas. Taču valdības partneri un premjers nav atbalstījuši Tieslietu ministrijas rosinātos papildu ierobežojumus attiecībā uz azartspēļu organizēšanas vietu apmeklējumiem klātienē.

J.Bordāns: apbrīnojami, ka galvenie argumenti pret spēļu zāļu slēgšanu ir “nevairosim paniku” “tad jau slēdzam visas izklaides vietas”. Ministrs uzsver, ka “mums ir svarīgi veicināt iedzīvotāju atbildīgu attieksmi pret ārkārtējās situācijas laikā noteikto pienākumu nodrošināt sociālo distancēšanos – mazināt nevajadzīgu stimulu atstāt savu dzīvesvietu, kā arī izvairīties no tādiem sabiedriskiem kontaktiem, kas šobrīd primāri nav nepieciešami.

Turklāt jau arī šobrīd visu sabiedrībai publiski pieejamo pasākumu atcelšana un aizliegšana varētu nevajadzīgi stimulēt spēļu zāļu apmeklēšanu. Tāpēc aizliegums organizēt azartspēles klātienē kalpotu par iemeslu personām vairāk uzturēties savas ģimenes lokā, kas šobrīd ir īpaši svarīgi, priekšlikuma nozīmi akcentē J.Bordāns.

Lai nepieļautu Covid-19 izplatību, ārkārtējās situācijas laikā ir nepieciešams maksimāli ierobežot iespējas cilvēkiem pulcēties vienuviet. Tāpēc Tieslietu ministrija rosināja aizliegt organizēt azartspēles un izlozes, izņemot interaktīvās azartspēles, skaitļu izlozes un momentloterijas. Nenoliedzami azartspēļu organizēšanas vietās tiek radīti apstākļi, lai tajās personas uzturētos pēc iespējas ilgāk, kas tikai paaugstina inficēšanās risku. Azartspēļu organizēšanas vietās neizbēgami ir ciešs kontakts starp apmeklētājiem, tostarp caur dažādām virsmām spēļu zālēs.

Kā zināms, saistībā ar jaunā koronavīrusa izplatības draudiem 12.martā Lietuvas valdība devusi rīkojumu uz divām nedēļām apturēt visu izglītības, kultūras, sporta iestāžu un izklaides vietu darbību visā valstī.

Savukārt saistībā ar ārkārtas situāciju Igaunijā 16.martā tika ieviesti papildu ierobežojumi, slēdzot kazino un spēļu automātu zāles.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit