Bordāns Dānijas tieslietu ministram pamato nepieciešamību izdot K.Misāni Latvijai

0
1376
Jānis Bordāns
Jānis Bordāns

Trešdien, 19. februārī, tieslietu ministrs Jānis Bordāns nosūtīja vēstuli Dānijas tieslietu ministram Nikam Hekkerupam (Nick Hækkerup) un ģenerālprokuroram Janam Reckendorfam (Jan Reckendorff), uzsverot nepieciešamību izdot Kristīni Misāni Latvijai, lai kompetentās tiesībaizsardzības iestādes varētu veikt izmeklēšanu par iespējamajiem noziedzīgajiem nodarījumiem, kas, veikti Dienvidāfrikas Republikā (DĀR).

Savā vēstulē J.Bordāns uzsver, ka tas ir labākais risinājums, jo Latvijā atrodas K.Misānes ģimene un bērni. Vēstules mērķis ir panākt, lai K.Misānes izdošanas lietā priekšroka būtu Latvijas iesniegtajam Eiropas apcietinājuma orderim (EAO), nevis DĀR izdošanas lūgumam.

J.Bordāns Dānijas tieslietu ministram norāda, ka atbilstoši nacionālajam tiesiskajam regulējumam Latvijas kompetentās iestādes ir gatavas izmeklēt un saukt pie kriminālatbildības Latvijas valstspiederīgos arī par citās valstīs izdarītajiem noziegumiem. To apliecina arī Latvijas ģenerālprokuratūras izdotais EAO, kas ir priekšnosacījums K.Misānes izdošanai uz Latviju.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit