Finansējums nacionālas nozīmes starptautiskiem sporta pasākumiem jāparedz valsts pamatbudžetā

0
1480
Sandis Riekstiņš

Ministru kabinets šodien apstiprināja Valdības ietaupīto budžeta līdzekļu pārdali dažādiem valstij nozīmīgiem pasākumiem. Tostarp ir arī Izglītības un zinātnes ministrijai iedalītais finansējums 3 miljoni eiro apmērā, no kuriem 1,54 miljoni eiro paredzēti nacionālas nozīmes starptautisku sporta pasākumu organizēšanai, piemēram, Pasaules un Eiropas kausiem bobslejā un kamaniņu sportā, Volejbola federācijai, Latvijas Hokeja federācijai.

Valdības pieņemto lēmumu atzinīgi vērtē Jauno konservatīvo frakcijas deputāts un Saeimas Sporta apakškomisijas priekšsēdētājs Sandis Riekstiņš: “Esmu gandarīts, ka valdība ir atsaukusies uz manu lūgumu un beidzot spējusi izbeigt gadu gadiem uzturēto praksi, kad nacionālas nozīmes starptautisku sporta pasākumu organizēšanai sacensību rīkotāji nāca burtiski lūgties finansējuma piešķiršanu. Diemžēl, finansējums iedalīts tikai nākamā gada budžetā, kas liecina, ka vēl būs jāpacīnās par to, lai finansējums vismaz 2,4 miljoni eiro apmērā turpmāk tiktu paredzēts jau pamatbudžetā.”

2019. gada 24. septembrī S.Riekstiņš Saeimas Sporta apakškomisijas vārdā nosūtīja vēstuli Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam un finanšu ministram Jānim Reiram, vēršot uzmanību tam, ka valsts budžetā 2020. gadā Nacionālas nozīmes starptautiska mēroga sporta pasākumiem nepieciešamo 3,4 miljonu eiro paredzēti vien 484 tūkstoši. Vēstulē tika uzsvērts, ka tas nav pieļaujami, ka sporta sacensību organizētāji līdz pēdējam brīdim nezināja, vai valsts atbalstīs konkrēto sporta pasākumu, kāds varētu būt pieejamais finansējums un vai vispār pasākumu varēs sarīkot.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit