JKP kategoriski neatbalsta EPPA lēmumu atjaunot Krievijas delegācijas balsstiesības organizācijā

0
1547

Jaunā konservatīvā partija (JKP) kategoriski neatbalsta Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas (EPPA) lēmumu, kurš paredz atjaunot Krievijas delegācijas balsstiesības organizācijā, informē JKP Saeimas deputāte un asamblejas delegāte no Latvijas – Linda Ozola.

“Pirms dažiem gadiem Krievijas delegācijas balsstiesības organizācijā tika apturētas, lai Krieviju sodītu par nelikumīgo Krimas aneksiju un iebrukumu Ukrainas Donbasa reģionā. Vēlos atgādināt, ka karadarbības rezultātā Ukrainā ir gājuši bojā vairāk nekā 13 000 cilvēku un vairāk nekā 3 miljoni devušies bēgļu gaitās. Situācija nav uzlabojusies, jo Krima joprojām ir anektēta un tikai šā gada maijā karadarbības rezultātā bojā gājuši 8 Ukrainas karavīri,” uzsver L. Ozola. “Mēs nevaram Krievijas nepieļaujamo rīcību atalgot ar balsstiesību piešķiršanu šajā visai Eiropai tik nozīmīgajā organizācijā! Šādi Asambleja diskreditē tās savas vērtības – demokrātiju, tiesiskumu un cilvēktiesības, kuru aizstāvība ir organizācijas darbības pamatā jau 70 gadus. Sanāk tāda dubultstandartu pieeja. Un, ja šoreiz pa aplinkus ceļiem EPPA deputāti atjauno pilntiesīgu Krievijas delegācijas dalību Asamblejā, neskatoties uz to, ka Krievija nav izpildījusi tai uzliktās rekomendācijas un novērsusi savas rīcības sekas Ukrainā, tad jājautā, cik nopietni valstis turpmāk uztvers jebkādus Eiropas Padomes aizrādījumus vai sankcijas,” piebilst L. Ozola

Jaunā konservatīvā partija pilnībā atbalsta Ukrainas pozīciju un uzskata, ka tikai stingrāku sankciju noteikšana Kremļa režīmam var panākt konflikta noregulējumu Ukrainā un Ukrainas valstiskās nedalāmības pilntiesīgu atjaunošanu. Pret Krievijas balsstiesību atjaunošanu līdz ar Ukrainu iebilda Baltijas valstis, Gruzija, Lielbritānija, Polija un Zviedrija.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit