J. Bordāns noraida pārmetumus Katoļu baznīcai par tās aicinājumu pilsoņiem iet uz Eiropas Parlamenta vēlēšanām un būt atbildīgiem savā izvēlē

0
2186

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns aicina ikvienu Latvijas pilsoni piedalīties vēlēšanās, vērtēt politisko piedāvājumu, noteikt izvēles kritērijus un balsot par savām vērtībām.

Tiesiskā un demokrātiskā valstī nav iespējams nevienam atņemt tiesības paust aicinājumu iet uz vēlēšanām un izdarīt izvēli pēc savas pārliecības un savām vērtībām, uzsver J.Bordāns.

J.Bordāns noraida pārmetumus Katoļu baznīcas Latvijas Bīskapu konferencei par tās aicinājumu pilsoņiem iet uz Eiropas Parlamenta vēlēšanām un būt atbildīgiem savā izvēlē.

Katoļu baznīcas Latvijas bīskapi norāda uz ikviena pilsoņa, tostarp kristiešu, līdzatbildību kopējā sabiedrības labumā, kas nozīmē arī pienākumu piedalīties vēlēšanās. Tāpat bīskapi uzsver, ka Baznīca augstu vērtē demokrātisko iekārtu, norādot, ka patiesa demokrātija ir iespējama tikai tiesiskā valstī, kas balstās uz patiesu izpratni par cilvēka cieņu un personas brīvību. Var teikt tikai paldies par šādu bīskapu iniciatīvu un cerēt, ka ikviena interešu vai pilsonisku iniciatīvu kopiena mūsu sabiedrībā rīkojas tikpat atbildīgi, aicinot savus biedrus un atbalstītājus apzināties savu lomu un līdzatbildību mūsu valsts un Eiropas veidošanā, akcentē tieslietu ministrs.

Mūsu sabiedrībā ir ticībā balstītas kopienas, tāpat arī virkne dažādu nevalstisku organizāciju, kuras apvieno biedrus kādam konkrētam mērķim vai interešu aizstāvībai. Tiesiskā valstī pirms vēlēšanām šādas organizācijas izvērtē politiskās partijas atbilstoši kritērijiem, kas palīdz saprast, vai konkrētā politiskā partija savas kompetences ietvaros atbalsta organizācijas mērķus.

Tieši tā rīkojās Katoļu baznīcas bīskapi, piedāvājot vispārcilvēciskās vērtībās balstītus kritērijus, pēc kuriem katram pašam ir jāizvērtē politisko partiju programmas. Konkrēti kritēriji palīdz izdarīt atbildīgu izvēli, kas ir ļoti apsveicami, uzskata J.Bordāns.

Būdams tieslietu ministrs, Jānis Bordāns arī aicina ikvienu Latvijas pilsoni piedalīties vēlēšanās un balsot par savām vērtībām. Neatkarīgā Latvijas valstī nav iespējams aizliegt paust viedokli par savām vērtībām!

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit