Dagmāra Beitnere Le-Galla izsaka neuzticību NEPLP vadītājai Dacei Ķezberei

0
1589
Dagmāra Beitnere-Legalla tiekas ar Andi Kudoru Saeimā

Latvijas mediju vide šobrīd saskaras ar vārdos neaprakstāmu bezzobainību un atbildības neuzņemšanos no Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes  (NEPLP) vadītājas Daces Ķezberes puses, tiekoties ar Jauno konservatīvo Eiropas Parlamenta vēlēšanu deputātu kandidātu saraksta līderi, Austrumeiropas un mediju politikas ekspertu Andi Kudoru, pauda Saeimas priekšsēdētājas biedre Dagmāra Beitnere Le-Galla.

Tikšanās laikā D. Beitnere Le-Galla uzsvēra, ka informācijas kara apstākļos tikai drosmīga un skaidrās vērtībās balstīta rīcība spēs nosargāt mūsu informatīvo telpu no Rietumvalstīm, tai skaitā Latvijai naidīgās Kremļa, dezinformācijas.

Apmainoties ar viedokļiem par informācijas telpas drošību un pieredzi Latvijas mediju politikā, D. Beitnere Le – Galla izteica bažas par NEPLP darbības negatīvo ietekmi uz Latvijas informācijas telpas drošību, kā arī pauda pārliecību, ka Eiropa mūs uzklausīs tikai tad, ja spēsim sevi apliecināt efektīvā un drosmīgā rīcībā attiecībā uz pieaugošajiem Kremļa uzbrukumiem mūsu informācijas telpai.

“Andis Kudors Eiropas Parlamentā  pārstāvēts Latvijas redzējumu par informācijas telpas drošību un nepieciešamību demokrātijai pašaizsargāties.

Latvijā, iespējams, esam guvuši lielāku pieredzi par informācijas karu, nekā citās Eiropas valstīs. Šī pieredze būs vērtīgs un noderīgs resurss, Andim Kudoram strādājot Eiropas Parlamentā,” apliecināja Dagmāra Beitnere Le-Galla.

Andis  Kudors uzsvēra, ka informācijas kara draudu nopietnība  Rietumeiropā vēl netiek pietiekami apzināta. “Liela daļa dezinformācijas satura ir saistīta ar specifisku vēstures interpretāciju un maldinošiem vēstījumiem par Baltijas valstu ekonomiku. Kremlis Latvijas sabiedrības ietekmēšanai izmanto gan tradicionālos, gan jaunos medijus. Krievijas ilggadējās dezinformācijas sekas Latvijā ir sašķelta sabiedrība, šaubas par valsts nākotni un neuzticēšanās valsts institūcijām. Mūsu sabiedrotie visā Eiropā apdraudējumu neapzinās pilnā apmērā,” sacīja A. Kudors.

Tikšanās laikā Andis Kudors izteica aicinājumu daudz nopietnāk un stingrāk ķerties klāt lietu sakārtošanai Latvijā. “Mums jāsāk ar sava pagalma sakārtošanu. Viens no mājasdarbiem ir nekavējoties mainīt neefektīvo un rīcībnespējīgo NEPLP vadību, kas  nav izrādījusies efektīva nedz darbā ar EK audiovizuālo mediju pakalpojumu direktīvas uzlabojumiem, nedz Kremļa propagandas kanālu monitoringu. Tāpat  Latvijas Televīzijas nav nosargāta no Kremļa kanāla tiešas ienākšanas tās telpās, kā arī nav notikusi adekvāta rīcība Kremļa dezinformācijas kanālu slēgšanas piemērošanā. Nav pieļaujams, ka Latvijas iedzīvotāji ir spiesti maksāt par Kremļa propagandas kanāliem, ko valstij daļēji piederošais uzņēmums Lattelecom iekļāvis savā televīzijas kanālu pamatpaketē,” uzsvēra A. Kudors.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit