(VIDEO): Saeima vienbalsīgi virza tālāk iniciatīvu par azartspēļu zāļu slēgšanu

1
1764
Foto - Ernests Dinka/Saeima

Šodien Saeimas deputāti vienbalsīgi atbalstīja un virzīja tālākai izskatīšanai Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā iniciatīvu par “Azartspēļu aizliegšanu visā Latvijas teritorijā”. Jaunās konservatīvās partijas (JKP) virzītā iniciatīva par azartspēļu zāļu slēgšanu portālā manabalss.lv guvusi lielu sabiedrības atbalstu. Īsā laikā savākti vairāk nekā 11 tūkstoši iedzīvotāju parakstu.

“Šī nav nekāda izklaide. Tas ir veids, kā tauta tiek padarīta nabadzīgāka – tiek dzīta postā. Mēs zinām, ka azartspēļu industrija 2017. gadā ienākumos guva 280 miljonus eiro. Tā ir summa, par kādu Latvijas tauta tiek padarīta nabadzīgāka. Tādu situāciju jūs neredzēsiet nekur citur Eiropā! Tās ir pēdējās cerības vietas cilvēkiem, kuri jau tā atrodas uz nabadzības sliekšņa,” no Saeimas tribīnes pauda Juris Jurašs (JKP).

Juta Strīķe, nākot tribīnē uzsvēra: “Šodien visi nobalsos “par”.  Neviens neuzdrošināsies kaut ko iebilst pret tik acīmredzamām lietām. Mēs zinām visus, kuri saņem naudu vai ziedojumus no azartspēļu biznesa. Mēs neaizmirsīsim savu solījumu vēlētājiem.”

Jaunie konservatīvie uzmanīgi sekos līdzi šī likumprojekta tālākai virzībai komisijas darbā, lai panāktu likuma grozījumus maksimāli īsā laika posmā.

Pērn socioloģisko pētījumu firmas “Norstat” veiktās aptaujas rezultāti apliecina,  ka 80% Latvijas iedzīvotāju atbalsta radikālu spēļu zāļu ierobežošanu. Iedzīvotāji ir pauduši savu nostāju aktīvi iestājoties pret jaunu azartspēļu zāļu atvēršanu dažādās Latvijas pilsētās – Līvānos, Madonā, Preiļos, Smiltenē un citviet.

1 komentārs

  1. Liels prieks par šo, domāju azartspēļu aizliegšana un alkohola tirdzniecības ierobežošana būtu līdzīgs notikums kā iestāšanās Nato, ES un psrs sabrukumam

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit