Cik ilgi vēl dzīvosim kiberdrošības draudos?

3
2315

Krievijā dibinātais informācijas drošības jomā strādājošais uzņēmums Kaspersky Lab, kas pieder un ko vada Krievijas oligarhs Jevgēņijs Kasperskis, vērsies Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesā pret Krišjāni Feldmanu, Jaunās konservatīvās partijas (JKP) dibinātāju, valdes locekli un Rīgas domes deputātu par personiskā viedokļa rakstā “Izlūks ar segvārdu “Antivīruss”” pausto.

Savā personiskajā emuārā vietnē feldmans.lv K. Feldmans, atsaucoties uz New York Times rakstu[1], brīdinājis par draudiem, ko rada tādas programmatūras izmantošana, kas izgatavota valstī ar Latvijai pretējām ģeopolitiskajām interesēm. Viedokļa rakstā norādīts arī uz to, kā tā atvieglo konvencionālās izlūkošanas procesu.

Krišjānis Feldmans: “Šis ir tiešs iebiedēšanas mēģinājums ar mērķi ietekmēt Latvijas ģeopolitiku un, domāju, tā ir Krievijas īstenotā hibrīdkara sastāvdaļa. Aicinu Saeimu sekot līdzi tādām  Eiropas un pasaules valstīm kā Nīderlande, ASV, Lielbritānija, Ukraina un Lietuva, kuras piesardzības nolūkos izlēmušas ierobežot un pakāpeniski atteikties pavisam no kiberdrošības uzņēmuma Kaspersky Lab programmatūras izmantošanas.  Rosinu Saeimas deputātus veikt attiecīgo likumu izmaiņas, lai  nepieļautu Latvijas kiberdrošības apdraudējumu,” mudina K.Feldmans. 

[1]https://www.nytimes.com/2017/10/10/technology/kaspersky-lab-israel-russia-hacking.html

3 KOMENTĀRI

  1. Kasperskis nevar palikt neitrals atrodoties Putina Krievija, kur Cars nosaka, ka jadarbojas jebkuram lielam uznemumam viņa imperija. Nu tad ari Kasperskis kalpo tiesi vai netiesi palidzot kiberuzbrukumos Rietumu demokratijas valstim t.sk. mūsu Latvijai To nesaprast var tikai mazi berni un…

  2. Ccleaner un lieta darīta, bet ja nopietni tad cilvēkiem jāiemāca, ka nedrīkst visu download/install spaidīt. Var tak bloķēt nevēlamos saitus tā, kā to dara Krievija un Ukraina. Varbūt ņemt un izvairīties no Kaspersky produkta iegādes(vismaz .gov strādājošie) vai alternatīvu produkciju pirkt piem apple.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit