Jaunā konservatīvā partija lūdz Eiropas Komisijai palīdzību pārtraukt atbalstu TEC-2

0
1638

Jaunā konservatīvā partija (JKP) ir nosūtījusi vēstuli Eiropas Komisijai (EK), lūdzot palīdzību pārtraukt Latvijas valdības īstenoto atbalstu TEC-2. Latvijas valdība tā nodrošināšanai izmanto no Latvijas iedzīvotājiem iekasētos obligātā iepirkuma komponentes (OIK) maksājumus, lai gan TEC-2 tiek darbināts nevis ar atjaunojamo enerģiju, bet gan ar Krievijas gāzi.

“Mēs kā galvenā opozīcijas partija pašreizējās koalīcijas valdībai esam nobažījušies par to, ka valdība nākamajās nedēļās vai mēnešos paziņos Eiropas Komisijai par TEC-2 atbalsta shēmu, kuru uzskatām par kaitniecīgu plašākām sabiedrības interesēm. Tas ir faktiski jauns nodoklis Latvijas iedzīvotājiem,” uzsver Jānis Bordāns, JKP valdes priekšsēdētājs.

JKP jau vērsa sabiedrības uzmanību uz to, ka pašreizējā valdība ir ierosinājusi shēmu, saskaņā ar kuru valsts īpašumā esošais “Latvenergo” līdz 2028. gada beigām (11 gadi) turpinās saņemt lielas subsīdijas par uzstādīto TEC-2 (832,3 MW) elektroenerģijas jaudu. Tas nozīmē, ka aptuveni 700 miljoni eiro tiks iekasēti no Latvijas iedzīvotājiem OIK ietvaros. Tajā pašā laikā TEC-2 ir ar gāzi darbināms enerģijas avots, un tas nekad nav bijis saistīts ar atjaunojamās enerģijas ražošanu.

Turklāt, lai mazinātu iedzīvotāju nepatiku pret OIK maksājumiem elektrības rēķinos, ekonomikas ministra Arvila Ašeradena jaunā shēma paredz OIK atbalsta maksājumus paslēpt, tos pārceļot no patērētājiem uz nodokļu maksātājiem jeb pārliekot no elektrības rēķiniem uz valsts budžeta izdevumiem tieši.

“JKP uzskata, ka pašreizējās valdības iecerētā shēma ir ciniska un nepieļaujama. Nav pieņemami, ka ekonomikas ministrs un valdība faktiski melo sabiedrībai, spēlējoties ar vārdiem “patērētāji” un “nodokļu maksātāji”. Situācija iedzīvotāju makos neuzlabosies atkarībā no vārda kādā tiek nosaukts pats maksājums. Tāpēc mēs lūdzam EK nepieļaut šo Latvijas valdības negodīgo spēli pret saviem iedzīvotājiem,” uzsver Jānis Bordāns.

Plašāku JKP analīzi par valdības iecerēto shēmu var lasīt šeit – https://konservativie.lv/2018/04/11/meliga-oik-matematika/

20180416 European Commission

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit