Jānis Bordāns par valsts pārvaldes sistēmas maiņu

4
1849

Jaunās konservatīvās partijas premjerministra kandidāts Jānis Bordāns īsi un skaidri par valsts pārvaldes sistēmas maiņu. 30% samazinājums birokrātijas aparātam, mazāks skaits ministriju, spēcīgi un godīgi drošības dienesti! Valsts uzņēmumi un ostas beidzot strādās Latvijas iedzīvotāju labā! Nē kompartijas sekretāriem valsts un pašvaldību amatos!

4 KOMENTĀRI

 1. Valsts pārvaldes neatņemama sastāvdaļa ir pašvaldības.
  Tās “apgūst” ~20% valsts budžeta.
  Par cik % plānojat samazināt pašvaldību skaitu?

 2. OIK nevis samazināt, bet atcelt, kā arī mainīt elektrības rēķinu veidošanas metodiku.Elektrības cenai jābūt zināmai pirms pērkam – tāpat kā maizei! Maizei netiek prasīta atsevišķa maksa par sastāvdaļām, ir noteikta cena un pirms pērkam, varam salīdzināt mērāmas vienības cenas.Piemēram, cik maksā Lietuvā, Igaunijā, citās valstīs.

 3. Jautājums: “Esat triju bērnu tēvs. Vai paredzat izmaiņas daudzbērnu ģimeņu statusam. Vai to varēs saņemt arī ģimene, kurā bērni jau ir patstāvīgi un strādā. Vai nevarētu likumā par pensijām iestrādāt šādas izmaiņas:
  1. ja ģimenē ir1 bērns, drīkst pensijā aiziet ātrāk par 1 gadu,
  2.ja ģimenē ir 2 bērni- par 2 gadi,
  3.ja ģimenē ir 3 bērni- par 3 gadi,
  4.- 4 gadi.
  Tādā veidā tiks cilvēki motivēti uzlabot demogrāfisko stāvokli .Domāju sievietes- mātes būtu to pelnījušas. Jo pašreizējais pensionēšanās vecums ir vienkārši nesasniedzams. Pēdējā statistika liecina ,ka pieaug cilvēku mirstība no 50-60 gadiem. Esmu pedagogs pirmsskolas izglītības iestādē. Jau daudzus gadus cīnāmies par izdienas pensiju
  pirmsskolas skolotājiem. Arī to valdība nevēlas pieņemt.
  ļoti vēlos saņemt Jūsu komentāru šajā jautājumā.

  • Mēs esam skaidri pateikuši, ka demogrāfijai, kas starp citu, nenozīmē tikai dzimstību, pievērsīsim pastiprinātu uzmanību. Šobrīd esam izstrādājuši Rīcības plānu 3×500, kas paredz konkrētus ģimenes valsts pabalstus – 50€ par pirmo bērnu, 150€ par otro, 300€ par trešo un katru nākamo. Mēs zinām par problēmu ar daudzbērnu ģimeņu statusu piemērošanu, un tā kā virknei mūsu biedru ir daudzbērnu ģimenes, mēs diskutējam par šiem jautājumiem. Šobrīd nevaram pateikt, ka, lūk, tāds vai citāds risinājums ir pats pareizākais, bet skaidrs, ka manipulācijas ar pensionēšanās vecumu, lai aizlāpītu izzagto budžetu, ir nosodāms risinājums!

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit