Bordāns: SAB nedrīkst vadīt Maskavas sūtnis

5
1585
Maskava
Maskava

Nule kā Jaunajā Rīgas Teātrī iestudētais Franča Kafkas “Process” atgādina, ka itin reālas ir lietas, kas sākumā šķiet absurdas un neiespējamas. Arī Latvijas politiskajā dienas kārtībā ik pa laikam parādās idejas, par kurām mēs domājam – tas taču ir joks. Vienlaikus arī tālāka notikumu attīstība rāda, ka viss ir iespējams, ja patiesībā lietas tiek organizētas vien dažu interesēs.

Tuvojoties Satversmes aizsardzības biroja (SAB) vadītāja amata termiņa beigām, publiski ir izskanējis, ka šim amatam virzīs partijas “No sirds Latvijai” deputātu Gunāru Kūtri.

Mēs uzskatām, ka tas nedrīkst notikt. Tas, ka šāda ideja ir iespējama, uzskatāmi parāda to, cik ļoti liela ietekme uz lēmumu pieņemšanu ir oligarhiem un viņiem pietuvinātajiem. Līdzīgi kā tā sauktās “Oligarhu lietas” izmeklēšanas komisijas vadītājas amatā tika virzīta Maskavas izvēlētā “premjera kandidāte” Ingūna Sudraba, tā tagad austrumu perspektīva tiek turpināta arī, vētot kandidātus valsts drošībai un neatkarībai kritiski svarīgajam SAB vadītāja amatam. Vai tiešām šoreiz amatā centīsies iebīdīt Maskavas izvēlētu SAB vadītāju?

Jaunā konservatīvā partija (JKP) vēlas atgādināt, ka Kūtris, līdz ar partijas biedreni Sudrabu ir pazīstami ar Krievijai draudzīgu pozīciju paušanu vairākos Saeimas balsojumos. Pats pēdējais gadījums bija Kūtra nostāja Magņicka saraksta jautājumā, kur viņš norādīja, ka šāda saraksta pieņemšana Latvijā nebūtu vēlama. Savu lēmumu viņš pamatoja, sakot, ka nav pārliecināts, vai valstij būtu jāpieņem likums tikai tāpēc, ka “mums nepatīk kā citā valstī kaut kas ir noticis”. Iepriekš Kūtris darbojās Satversmes tiesā, kur aktīvi atbalstīja par dokumentu viltošanu notiesāto Tautas partijas deputāti Vinetu Muižnieci.

JKP atzīst, ka var diskutēt par atsevišķiem iestādes lēmumiem, tomēr līdz šim SAB vadībai ir tikuši virzīti apolitiski jomas profesionāļi. Mēs zinām, ka tādu netrūkst arī šoreiz. Labprātīgi akceptēt politisku, ar Latvijai nedraudzīgiem spēkiem saistīta kandidāta virzīšanu, nozīmētu šaut pašam savā kājā. Acīmredzot, likmes ir augstas, ka asiņošanas risks var attaisnoties.

Mēs arī prasām Valsts prezidentam Raimondam Vējonim skaidrot savu pozīciju – pēc kādiem kritērijiem viņš nominēs jauno SAB vadītāju un kā viņš vērtē līdzšinējā organizācijas vadītāja paveikto. Valsts prezidentam Latvijā nav daudz iespēju parādīt savu politisko viedumu. Visticamāk, kandidatūras izvirzīšana SAB vadītāja amatam, varētu būt pēdējā iespēja Vējonim parādīt, ka baumas par viņa saistību ar Maskavu un oligarhiem nav patiesas.

5 KOMENTĀRI

 1. Sirsnīgs ieteikums! Lūdzu, lūdzu, rakstiet saprotamāk! Šobrīd tā ir politikas runasvīru problēma.

  Ko darīt? Piemēram, sākam ar galveno domu: Latvijā var tikt pieļauta liela kļūda, kas mūsu valstiskumam (neatkarībai, brīvībai, drošībai utml.) maksās dārgi! iespējams, Kūtri virzīs uz SAB vadītāju amatu. Paskaidrojam – kur ņemta informācija: FB, Saeimas kuluāri… Kaut skrīnšotu ieliekat. Tālāk paskaidrojam, kas ir Kūtris, kad viņš savārījis to, par ko nebūtu virzāms uz amatu – datums, Kūtra citāts, vieta, kad tas noticis. Kuri balsojumi, kad? Citāts, kaut no preses, ko Kūtris teicis par Magņicka sarakstu… Kā atbalstīja Muižnieci, ko teica šajā sakarā? Īsi, precīzi un skaidri. Uz blā, blā, blā, blā…tauta virs neklausās. Nevajag pārstāstīt stāstu. Nepieciešams veidot savu – ar pierādījumiem. Tas nav sarežģīti – ņemat talkā māti Gūgli.

  Var rakstīt arī tā….tādā un tādā datumā medijos izskan… No tā varam secināt, ka… Un tā pēc kārtas.

  Dzīve nav tiesas process, kur sacensties daiļrunībā. Ja vajadzīgs sūdains miets, lai kādam iedotu pa pakaļu, tad Kafku pieminēt ir lieki.

  • stratēģis
   Ļ.cien. Maijas k-dze!
   Redzams, ka Jūs ne visai regulāri sekojat politiskajiem notilkumiem Latvijā!
   Patiesībā Jūs jau arī devāt padomu – lasītājiem: skatīt Google!
   Arī pašiem jāttīsta politiskā domāšana: jāmeklē atbildes uz ikkatram pašam neskaidrajajiem jautājumiem!
   Lai jauka Jums nedēļas nogale!

 2. Labdien! Pilnībā piekrītu iepriekš rakstītajam. Visur vajag faktus, likuma pantus un adekvātu atbildību.Ar cieņu Jaunās Konservatīvās partijas censoņi atbalstītāja.

 3. Piekrītu – SAB nedrīkst vadīt Maskavas sūtnis – par visiem 100%, Bet kā ar KNAB- ko īsti tas Guseļņikovs jau komandē ZZS, premjeru vai tikai Straumi, jo tas formāli ir premjera pakļautībā. Šis laikam ir galvenais jautājums ko neparedzēti pavilka dienas gaismā kaut kas , ko nesadalīja Rimšēvičs . Spriežot pēc tā kā medīji to notušē, laikam , laikam tādu Strumes centību nebija saplānojuiši.
  Ar cieņu Jaunās Konservatīvās partijas atbalstītājs.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit