Obligāti jāmaina OIK regulējums un licences izsniegšanas principi

1
1130
https://www.flickr.com/photos/md903152/19967019549/

Jaunā konservatīvā partija (JKP) aicina mainīt obligātā iepirkuma komponentes (OIK) regulējumu un ieviest striktus licences izsniegšanas principus, jo pašreizējā sistēma ļauj rasties situācijām, kad zaļās enerģijas ražošana tiek ieviesta tikai formāli.

JKP atkārtoti norāda, ka steidzami jāmaina OIK regulējums, lai izvairītos no manipulēšanas iespējām ar tā sauktās videi draudzīgās enerģijas ražošanu.

Pats galvenais šobrīd būtu mainīt atļauju izsniegšanas principus. Ir strikti jāparedz, ka OIK atbalsts pienākas tikai par tādu enerģiju, kas tiek ražota no atjaunojamajiem resursiem. Tāpat nepieciešams noteikt, ka izsniegtās kvotas jauda enerģijas ražotājam vismaz 90% apmērā ir jāsasniedz ne vēlāk kā sešu mēnešu laikā kopš iekārtas palaišanas brīža.

Tādejādi licenci saglabātu tikai reāli strādājoši un attīstīties spējīgi videi draudzīgās enerģijas ražotāji.

Tas nodrošinātu, ka atjaunojamās elektroenerģijas ražošana tiek reāli nodrošināta, nepieļaujot formālu statusa saglabāšanu ne vien SIA “Energo Fortis”, bet arī daudzu citu mazo koģenerācijas staciju gadījumā.

JKP ir nosūtījusi pieprasījumu partijas Ķekavas nodaļai, lūdzot skaidrot situāciju saistībā ar novada domes priekšsēdētāja padomnieka pārmaiņu vadībā un darbā ar kapitālsabiedrībām Andra Volanska darbību uzņēmumā SIA “Energo Fortis”.

Šis uzņēmums pēc raidījumā “Nekā personīga” izskanējušās informācijas varētu būt iesaistīts šaubīgos mēģinājumos saglabāt zaļās enerģijas ražotāja statusu.

1 komentārs

 1. Gudrosim atkal velosipēdu, … pēdējos 50 gados tas viss jau ir bijis …(tikai nedomājiet ka te uz vietas, manā degungalā,… žirafi neredzu, žirafes nav – tas jau 100 g vecs sakamvārds…)

  Par atjaunojamo enerģiju- tālu nav jāskatās, Igaunija:
  Maksāt paaugstinātu tarifu (FIT) tikai par enerģiju no uzbūvētām, komisionētām un pieslēgtām atjaunojamās enerģijas ģenerācijas stacijām un noteikt laika intervālu, cik ilgi to maksāt un kādu FIT . Tad ari būs apjoms , ja būs pareizi cipari, vai nebūs nekas, ja nepareizi…. Vismaz Šķēliskā slaukšana nebūs.

  ” ar tā sauktās videi draudzīgās enerģijas ražošanu.” – skaidri jānodefinē kas tā ir, vai dabas gāze Inčukalnā ari ir atjaunojamais resurs… TĀ SAUKTĀS.. un kāda enerģija ir tā nesauktā??? Vai ari jums vienalga… Jūs jau tā pēdējā cerība esat ka kaut kādu kārtību var ievest… no pieredzes mana paaudze zina, ka ja ir kārtība , visi dzīvo labāk, izņemot… tikai kārtības ieviesējam dzīve īsa…(palasiet par Andropovu)… mēģiniet saskatīt kur kopīga problēma, ne kas ko vai ar ko varētu sašķelt…
  …. citādi visu mūžu divi dekoderi būs vajadzīgi… (tikai Latvijas kanāliem), krieviskie jau šodien bez kādiem dekoderiem internetā bāžas virsū, … protams ne jau Dožģ kanāls…un TV digitalizācijai Andris pat tuvumā nav stāvējis… un ja nav Latvijā likumības (paldies tev Grūtup, sakaārtoji 1555 procesu un lai tauta nezaudē tiesisko paļāvību nevienam nav drosmes par to pat ierunāties, kur nu vēl tam pieķerties… tāpēc jau tie paši vēži vien ir tik citā kulītē… Ko man jums to stāstīt, paši labāk zināt…. par likumiem un likumību… ja vilku barā esi, kauc kā vilks…
  … pamēģiniet mūsu sadalītajai tautai kādus vienotus svētkus tomēr izdomāt, citādi…kādam jau laikam vajag…. lai būtu divi Ziemassvētki un divi Jaunie gadi, …
  Vāciešiem Oktoberfest izdevās priekš visiem, kas mums varētu sanākt …? .. ar Dinamo vien drusku par maz…
  …. ko Merkele darīja pašā krizes pīķī- sameklēja naudu izglītībai un zinātnei… kas notiek pie mums – reformēsimies vēlreiz, pamainīsim atkal programmas un brīnīsimies, kāpēc tik maz gudro un tie paši pazūd… mani mazbērni NewYork 2 st. (vienā virzienā) katru dienu brauc uz skolu, ne tāpēc, ka nav tuvāk, bet tāpēc ka tā skola ir tā kur viņa sapņi var piepildīties, tā labākā. Ceļas 5 no rīta un nečīkst.

  Vēlot veiksmi, spēku un drosmi, lai izdodas.
  Priecīgus Ziemassvētkus vēlot!
  Jūs atbalstot
  Andrejs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit