JKP pieprasa steidzami atstādināt Jakrinu no amata RD Satiksmes departamentā

0
1309
EmilsJakrins
EmilsJakrins

Jaunā konservatīvā partija ir lūgusi Rīgas domes priekšsēdētāju Nilu Ušakovu atcelt Rīgas domes Satiksmes departamenta (RDSD) direktora pienākumu izpildītāju Emīlu Jakrinu no amata un steidzami izsludināt konkursu uz vakanto vadītāja pozīciju.

Galvenais pamatojums Jakrina atcelšanai no amata ir nepieciešamība novērst interešu konfliktu un ievērot labus pārvaldības principus, jo viņš pilda ne vien RDSD direktora pienākuma izpildītāja amatu, bet ir arī uzvarējis konkursā uz SIA “Rīgas satiksme” valdes locekļa vietu. Ņemot vērā, ka RDSD pienākums ir arī pasažieru komercpārvadājumu pārraudzība, koordinēšana un kontrole, bet SIA “Rīgas Satiksme” šādus pārvadājumus veic, radās pamatoti jautājumi par Jakrina iespēju šos abus amatus apvienot.

Šī gada sākumā Jakrins norādīja, ka gatavs nošķirt kompetences abos ieņemamajos amatos, taču, kā to plānots un iespējams izdarīt, nevarēja atbildēt ne viņš pats, ne Nils Ušakovs, kura tiešā pakļautībā atrodas Satiksmes departaments. Turklāt jāņem vērā fakts, ka Jakrina vadībā nekādi nav uzlabojies departamenta darbs, tieši otrādāk – jau otro sezonu pēc kārtas Rīgas ielās ir novērojama nepieņemama ielu remontu organizācija un acīmredzama darbu kvalitātes prasību nekontrolēšana.

Lai pēc iespējas ātrāk uzlabotu radušos situāciju, JKP frakcija aicina nekavējoties izsludināt konkursu uz RDSD direktora amatu, kā arī konkursa uzraudzībai pieaicināt no politiskajām partijām un Rīgas domes struktūrām neatkarīgu nevalstisko organizāciju pārstāvjus.

JKP arī pieprasa viņu nekavējoties aizvietot ar citu personu, kura neatrodas darba attiecībās ar SIA “Rīgas satiksme” vai citām pašvaldības struktūrvienībām, kapitālsabiedrībām vai aģentūrām, kuru darbība tieši vai netieši atrodas RDSD pārraudzībā.

Tāpat domes priekšsēdētājam tiek nekavējoties lūgts izstrādāt kārtību par amatu pienākumu izpildītāju darbības termiņiem, paredzot, ka amata konkurss ir jāizsludina ne vēlāk kā 2 mēnešus pēc tam, kad atbrīvota, pārcelta, atstādināta vai atkāpusies iepriekšējā amatpersona. Turklāt vadītāja pienākumu izpildi būtu jāuztic iepriekšējā direktora vietniekiem vai nākamajai pēc ranga esošajai augstākajai amatpersonai. Tāpat pienākumu izpildītāja maksimālajam darbības laikam būtu jābūt sešiem mēnešiem, kuru laikā būtu jāstājas spēkā līgumam ar jauno vadītāju.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit