Tiks vajāts ikviens, kurš apdraudēs oligarhu drošību

Ģenerālprokuratūras sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas virsprokurora Modra Adlera lēmums par kriminālprocesa pret JKP valdes locekli Juri Jurašu atsākšanu ir vērtējams kā absurds. Tas ir vēl viens ļoti nopietns signāls, ka Latvijā ir apdraudēta likumības pastāvēšana. Nav neviena saprātīga argumenta, kāpēc jau pabeigto procesu, ko izvērsti un pamatoti savā lēmumā skaidrojis sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokurors, tagad atsāktu.

Ja nu vienīgi kā arguments nekalpo medijos jau izskanējušās ziņas par Ministru prezidenta Māra Kučinska (ZZS) padomnieku Arta Stuckas un Māra Gruduļa, kurš ir pazīstams arī kā Aivara Lemberga interesēs rakstītā mutatis mutandis likumprojekta autors, iesaisti kukuļdošanas lietā. Balstoties uz Jura Juraša publiskajiem paziņojumiem, prokurors uzdeva KNAB uzsākt kriminālprocesu, kurā figurē arī ar ZZS saistītie padomnieki.

Tāpat medijos kriminālprocesa kontekstā izskanējusi informācija arī par partijas “Saskaņa” politiķa Andreja Elksniņa saistību ar kukuļa piedāvāšanu. No raidījuma “Nekā Personīga” izskanējušās informācijas var izdarīt secinājumus, ka tieši pie Elksniņa pēc palīdzības griezies Igaunijas uzņēmējs Oļegs Osinovskis.

Rīdzenes sarunas uzskatāmi parādīja – Saskaņa un ZZS savas politiskās darbības saskaņo kā sīkumos, tā lielās lietās. Šī kriminālprocesa virzība ir vēl viena norāde par abu partiju ciešo saikni.

Tā vietā, lai atjaunotu Oligarhu lietas izmeklēšanu, par kuras izbeigšanas pamatotību gan ir daudz jautājumu, Ģenerālprokuratūra atjauno jau izbeigtu procesu pret trauksmes cēlēju, proti, ziņotāju par noziegumu. Ir skaidrs, ka šeit nozieguma nav un nevar būt. Likums nosaka, ka informācija par korupcijas gadījumiem nevar būt valsts noslēpums.

Šodien, kad sabiedrībā tik aktuāli ir jautājumi par nacionālo drošību un ārējiem apdraudējumiem, kad pie robežas notiek lielās kaimiņvalsts militārās mācības, mūsu drošības instances piedāvā savu darbu plānu – trauksmes cēlāju vajāšanu. Tas ir signāls – tiks vajāts ikviens, kurš apdraudēs oligarhu drošību.

Kriminālprocess pret Juri Jurašu tika uzsākts par 2016. gadā žurnālā “Ir” publicēto ziņu, ka toreizējam KNAB darbiniekam piedāvāts kukulis viena miljona apmērā, lai bijušā VAS “Latvijas Dzelzelš”” vadītāja Uģa Magoņa un Igaunijas uzņēmēja Oļega Osinovska kriminālprocess tiktu pārkvalificēts no kukuļdošanas uz tirgošanos ar ietekmi, kas nodrošinātu apsūdzētiem būtiski maigāku sodu.

6 thoughts on “Tiks vajāts ikviens, kurš apdraudēs oligarhu drošību

 • 30.08.2017. at 19:53
  Permalink

  Paldies Dievam, man nav vairs tas vecums lai baidītos no vajāšanas! Ne es baidījos pirms 91gada janvāra barikādēm, ne tad un ne arī turpmāk. Vienreiz tām izzagšanām ir jāpieliek punkts! Un tā kā personīgi pazinu bojā gājušo advokātu Andi Bumbieri, kopīgā sarunā miglaini par to visu Ļembergijas lietu pieminēja, tad kaut vismaz viņa piemiņas labā!

  Reply
 • 30.08.2017. at 21:01
  Permalink

  cik tālu ies tie ZZ UN SC??? KAD,KAS VIŅUS REIZ APTURĒS?????

  Reply
  • 31.08.2017. at 10:34
   Permalink

   Kamēr Latvijas vēlētāji par viņiem balsos… mafijas spēks ir tikai un vienīgi vēlētāju aklajā uzticībā savām elkdievībām 😛

 • 30.08.2017. at 22:22
  Permalink

  Tikai ar “dakšām” rokās viņus varēs apturēt…Tikai ar revolucinārisku piegājienu!!! Viņus aizstāv likuma sargi, prezidents un liekas, ka pats SĀTANS! Tie vispār nav cilvēki…viņiem dvēseles nav!

  Reply
 • 01.09.2017. at 15:27
  Permalink

  Kāpēc uztraukties par oligarhu sarunu “nopludinātājiem”?! Lieta taču izbeigta.Un tāpēc nav nekādu izmeklēšanas noslēpumu izpaušana. Redzams,ka tas ļoti satrauc diezgan daudz augstus mūsu bijušos un esošos “vadoņus”. Muļķīgi arī iedvest domu,ka tās ir tikai tukšas džeku sarunas,iedzerot aliņu “Rīdzenē” (Kalnozols raidījumā”Preses klubs”).

  Reply
 • 02.09.2017. at 09:13
  Permalink

  Kas ir šie pakalpiņi, kuri oligarhu vārdā vajās patiesības meklētājus? Ar nepareizu informāciju baroti, ar pavēlēm nodarbināti policisti, apsardzes darbinieki, varbūt kādi citāda veida algotņi? Tur taču ir jābūt līdzzinātājiem, kas piesedz… Tātad- organizēta noziedzība!

  Reply

Rakstīt atbildi

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta, Nepieciešamie lauki ir iekrāsoti *