Jurašs un Bordāns no Jaunās konservatīvās partijas kandidēs Rīgas domes vēlēšanās

4
2060
11.01.2017. Jaunās konservatīvās partijas preses konference. Viesnīca "Neiburgs", Rīga.

Juris Jurašs un Jānis Bordāns kandidēs Rīgas domes vēlēšanās no Jaunās konservatīvās partijas, kā lielāko problēmu izceļot korupciju. “Cīņa par Rīgu ir cīņa par Latvijas valsti, te sakņojas teju visa valsts ekonomika, un tieši par Rīgu jārunā kā par korupcijas perēkli un korupcijas augoni Latvijas ekonomikā un sociālajā politikā,” uzskata Juris Jurašs un Jānis Bordāns no Jaunās konservatīvās partijas.

“Pēdējos mēnešus es esmu cīnījies par iespēju nodarboties ar korupcijas apkarošanu. Esmu nonācis pie secinājuma, ka varai – ne koalīcijas partijām, ne partijai “Saskaņa” un ne pat Ģenerālprokuratūrai – nav intereses nodarboties ar korupcijas apkarošanu. Latvijas valstī lēmumus pieņem mafija. To es varu droši apgalvot! Tāpēc es esmu nolēmis pārtraukt savu cīņu par atjaunošanu Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) Operatīvo izstrāžu nodaļas vadītāja amatā, jo šobrīd palikt KNAB tikai turpināt cīnīties par iespēju godīgi strādāt, taču tas ir par maz. Esmu nolēmis turpmāk nodarboties ar korupcijas apkarošanu jaunā līmenī,” saka Juris Jurašs.

Juris Jurašs šī gada janvārī ir pievienojies bijušā tieslietu ministra (2012.-2014. g.) Jāņa Bordāna veidotajai komandai, iestājoties Jaunajā konservatīvajā partijā.

“Es startēšu vēlēšanās uz Rīgas domi kopā ar Jauno konservatīvo partiju, jo cīņa par Rīgas domi ir cīņa par Latvijas valsti. Cilvēki, nebalsojiet vairāk par koalīcijas partijām un “Saskaņu”, jo korupcijas ziņā tas ir viens un tas pats! Tā ir mafija, kas apēd jūsu sociālās un labklājības iespējas tagadnē un nākotnē,” aicina Juris Jurašs.  

“Rīgā un valstī kopumā ir iestājusies krīzes situācija korupcijas apkarošanā. Ilustrācijai minēšu dažus piemērus. Par kukuļa piedāvāšanu man 1 miljona eiro apmērā vēl joprojām nav uzsākta izmeklēšana, un pēc tam, kad es, nesagaidot izmeklēšanas uzsākšanu, šo faktu publiskoju, kriminālprocess ir uzsākts pret mani par, faktiski, trauksmes celšanu. Jāpiebilst, ka iepriekšējos gadījumos, kad man ir piedāvāts kukulis, es vienmēr esmu par to ziņojis, un kukuļa piedāvātājiem ir jau stājies spēkā notiesājošs tiesas spriedums. Otrkārt, saucot lietas īstajos vārdos, par Rīgas domi jārunā kā par korupcijas perēkli valstī, jo, runājot par Rīgas domi, nākas runāt, nevis par atsevišķiem korupcijas gadījumiem, bet par korupciju kā sistēmu, kā ikdienas tolerances slieksni. Turklāt ir aizgājis pat tik tālu, ka pašreizējais Rīgas mērs Nils Ušakovs kā pašvaldības sistēmas administrators ne tikai necīnās ar korupciju, bet pat ciniski un augstprātīgi noliedz korupcijas esamību. Treškārt, kamēr Ārvalstu investoru padome runā par investoru aizplūšanu un nepieņemamu biznesa vidi Latvijā, ir jārunā tieša valoda – investori bēg no Rīgas, turklāt bēg ne tikai investori, bēg arī vietējie uzņēmēji, pārceļot biznesu uz Tallinu un pat Klaipēdu, un bēg jau arī iedzīvotāji. Tas ir jāpārtrauc! Rēķins par šodienas “saimniekošanu” būs jāmaksā rīt. Man aug divi mazi puikas, un man līdzīgi kā daudziem rīdziniekiem un vecākiem nav vienalga, kas notiek ar manu valsti, manu pilsētu un manu bērnu nākotni!” saka Juris Jurašs.

“Ar savu vairāk kā 15 gadu pieredzi korupcijas apkarošanas un operatīvās darbības jomā, es šobrīd varu droši teikt – līdz šim Latvijas politiskajā vidē nav bijusi vērojama politiskā griba cīnīties ar korupciju. Tāpēc Jaunā konservatīvā partija patiesi atšķiras uz pārējo partiju fona – Jāņa Bordāna vadītās Jaunās konservatīvās partijas personā es pirmo reizi redzu politisko spēku, kurš jau darbos sevi ir pierādījis kā aktīvu pretkorupcijas cīnītāju,” saka Juris Jurašs.

“Jaunā konservatīvā partija nekad nav bijusi plānota kā šaura cilvēku loka vienu vēlēšanu projekts ar savtīgām interesēm,” stāsta Jaunās konservatīvās partijas valdes priekšsēdētājs Jānis Bordāns. “Jaunā konservatīvā partija no dibināšanas brīža ir veidota kā ilglaicīgs politiskais spēks, kas ir apņēmies izbeigt organizēto ekonomisko grupējumu, alkatības un populisma varu pār valsts un pašvaldību politiskajiem un saimnieciskajiem procesiem. Mēs neesam strādājuši uz “veco vēžu” piesaisti publicitātes nolūkos un ātriem reitingiem. Šajā laikā mēs esam nostiprinājušies, un jāatzīst, ka tieši pēdējo mēnešu laikā strauji augam un attīstāmies. Tā, piemēram, šogad – vienā nedēļā – mēs esam saņēmuši jau 90 cilvēku iesniegumus par vēlmi iestāties partijā.  Mūsu biedri ļoti labi apzinās, ka mainīt sistēmu var tikai, iesaistoties domājošiem un aktīviem cilvēkiem, kuri izjūt atbildību par savu valsti. Mums – Jaunās konservatīvās partijas biedriem – patīk cilvēki ar viedokli. Mēs nekalpojam nevienam, tikai Latvijai. Mēs nenomierināsimies, kamēr pēdējais blēdis netiks padzīts no pieejas pašvaldības un valsts naudai. Bet tieši tāpēc mums ir vajadzīgs jūsu atbalsts gan ar darbu, gan finansēm. Aicinu katru neuzpērkamu Latvijas patriotu nevis domāt par bēgšanu no savas valsts, bet nākt komandā, lai kopīgiem spēkiem to sakārtotu, jo mēs būsim tie, kas uzvarēs” stāsta Jānis Bordāns.

4 KOMENTĀRI

 1. No visas sirds vēlu jūsu partijai veiksmi! Es sa protu, ka šī cīņa būs grūta, tas ir jādara, jo tā turpināties vairs nevar. Vēlu jums veiksmi un daudz spēka!

 2. Tas viss ir labi. Laiks ir pienācis lielām izmaiņām, pie tam visā pasaulē. Tajā mērā, kādā mūsu politiķi, inteliģence, sabiedrība kopumā (skolotāji un pašvaldību institūciju darbinieki jo sevišķi) saprot (kaut vai intuitīvi, tēlos, sakarībās) globālo vēsturisko procesu, tajā mērā mēs varam ietekmēt izmaiņas taisnības un samērīguma, nākotnes drošības virzienā. Bet – un tā ir mana droša pārliecība – problēma ir adekvātas pārvaldes metodoloģijas trūkums. No atsevišķu nozaru speciālistu summas vēl pati no sevis neveidojas prognozējama un droša pārvaldes sistēma. Pat ja tie ir t.s. “labie cilvēki”. Ir jābūt adekvātai izziņas un pārvaldes metodoloģijai, mūsdienām adekvātam skatījumam un mozaīkveida (ne kaleidoskopiskai) pasaules izpratnei.

 3. Rīgas mēram ir jābūt goda vīram!

  Nelikumības jāpārtrauc!

  Lasiet Valda Freimantāla rakstu:”Mosties, celies, strādā”!

  Pārtrauksim 23 gadus ieilgušo politisko mahinātoru dzīres!

 4. Korupcija ir visā valstī. Loģiski, ka tā ir koncentrējusies galvaspilsēta: ministrijas, VAS utt., ieskaitot RD. Korupcija izpaužās visādi, piemērām kā valsts tenderu nolikumu gatavošana “savējiem”, kas bieži ir arī partiju sponsori, ziedojot tenderos saņemtu valsts nodokļu maksātāju naudu “pasūtītājiem” .
  Paldies tiem, domāju, daudziem uzņēmējiem, kas cīnās, rakstot protestus IUB, uzstājās medjios utt. Diemžēl “pasūtītāju” vārdi izskan ļoti reti. Arī Juraša kungs neatklāj kukuļdevēja vārdu. Jā, ir prezumpcija, iespējamie procesi par neslavas celšanu utt. Bet ja nebūs vārdu – nebūs efektu. Kā lai šo atrisina?

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit