Jaunās konservatīvās partijas valdes paziņojums

0
1427

2014.gada 19.jūnijā 11.Saeima galīgajā lasījumā ar 69 balsīm ir pieņēmusi Satversmes preambulu, kas beidzot skaidri pasaka, ka Latvijas valsts ir izveidota, lai garantētu latviešu nācijas pastāvēšanu. Jaunā konservatīvā partija (JKP) apsveic Satversmes preambulas pieņemšanu un cer, ka valsts prezidents to izsludinās. JKP uzskata, ka Satversmes preambula būs ieguldījums valsts stabilitātes nodrošināšanā.

Satversmes preambula tika izstrādāta Eiropas Savienības Tiesas tiesneša Egila Levita vadībā, tādēļ JKP izsaka atzinību par viņa veikumu, jo uzskata, ka tas noteikti ir Latvijas vēsturē paliekošs.

Jāatzīmē, ka preambulas izstrādāšanā un apspriešanā pēc tās iesniegšanas Saeimā piedalījās arī Jānis Bordāns kā tieslietu ministrs. Jaunā konservatīvā partija ir lepna, ka preambula pieņemta arī ar Jaunās konservatīvās partijas biedra Dāvja Stalta balsi. Tieši pēc Saeimas deputāta Dāvja Stalta iniciatīvas preambulas tekstā par identitāti tagad ir atsauce arī uz lībiešu tradīcijām.

Jaunajai konservatīvajai partijai nodibinoties šā gada 17.maijā, tika pieņemta arī JKP programma, kurā tika nodefinētas sešas partijas nemainīgās pamatvērtības: 18.novembra republika, latviski runājoša nācija, demokrātija un tiesiskums, tradicionālā ģimene, labklājības valsts un Latvijas ģeopolitiskā piederība Rietumiem. Ar gandarījumu šodien varam rezumēt, ka Satversmes preambulā visas mūsu sešas pamatvērtības kaut kādā formā ir tikušas pieminētas. Savā programmā skaidri bijām deklarējuši, ka „atbalstām Satversmes preambulas pieņemšanu, jo tā vēl labāk palīdzēs izprast 1922.gada Satversmi”.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit